Sobota, 30 září, 2023
DomůPesLabradorský retrívr (první část)

Labradorský retrívr (první část)

Labradorský retrívr (první část)

Autor obrázku: Andrea Arden

Labradorský retrívr je plemeno pocházející původně z New Foundlandu v dnešní Kanadě, stejně jako Novofundlandský pes. Labrador dostal jméno po oblasti Labrador v Anglii, kam byl přivezen později. Je to poměrně velké plemeno, obvykle vážící kolem 25 až 36 kil.

Často se ale stává, že v pozdějším věku, jsou i daleko těžší. Váha přes 40 kilo je ale u těchto psů brána jako obezita. Výška v kohoutku bývá kolem 56 až 62 cm.

Labrador se vyskytuje ve třech barvách, nejčastější je to smetanová, černá a nejméně obvyklá je čokoládově hnědá. Původně byla považována za správou pouze černá, v 19. století se k ní přidala i smetanová a v 30. letech 20. století byla konečně akceptována i hnědá.

Jejich temperament je popsán jako klidný, mírný, přátelský, trpělivý, otevřený a hravý. Díky jejich perfektnímu čichu jsou výbornými slídiči. Obvykle následují pachovou stopu, dokud nenajdou její původ. Policie a armáda je používá k hledání drogových zásilek, zlodějů nebo teroristů.

Autor obrázku: Eduardo Millo

Labradoři rádi nosí předměty v tlamě, dělají to s velkou jemností. Dokáží přenést vejce aniž by se rozbilo. Jsou velmi dobrými plavci, jejich kožich odpuzuje do určité míry vodu a proto se často používají na přinášení vodního ptactva při lovu.

Jsou výborní rodinní psy, skvěle si rozumí s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Jen je někdy potřeba dohlédnout, aby svou nemotorností při projevování radosti nechtěně neshodili menší děti či neublížili jinému domácímu mazlíčkovi.

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular