Krmení ježka

Krmení ježka bělobřichého

Autor obrázku: TheChanel

Ježci jsou hmyzožravci a v mnoha případech i všežravci. Základem jejich jídelníčku by měl být hmyz a v úplně nejlepším případě hmyz živý. Můžete mu dávat moučné červy, cvrčky, žížaly a podobně.

U cvrčků příliš riskujeme, že ježka kousne do čumáčku, proto je dobré nejdříve cvrčky zmrazit a poté mu je rozmrazovat v takovém množství, jaké sní. U žížal ze zahrady je potom velké riziko že chytne nějakého parazita, ale v dnešní době existují žížalí farmy, takže vždy si nějak poradíme, abychom svého mazlíčka neochudili o ty největší mňamky.

V dnešní době samozřejmě v každém druhém obchodě najdeme už i speciální krmivo pro ježky, ale tyto směsi jsou spíše určené pro ježky venku, aby více přibírali, jsou totiž více kalorické. V takovémto případě je nejlepší podávat to březím samicím.

Další nedílnou součástí ježčí stravy jsou kočičí granule, které jim moc chutnají, obsahují totiž mnohem víc masa, než psí. Někteří ježci mají rádi i kočičí kapsičky, ale pokud jim ji budete podávat myslete na to, že mají být v pokojové teplotě, jinak bychom mohli ježečkovi přivodit pěkný průjem.

Ježka můžete krmit i ovocem, můžete vyzkoušet, které mu bude nejvíce chutnat.

Velmi důležité!

Nekrmte svého ježka divokým hmyzem chyceným venku! Tento hmyz může přenášet parazity, pesticidy a další nebezpečné chemikálie. Buďte také opatrní při krmením jakýmkoliv rostlinným materiálem zvenku, aniž byste si byli jisti, že není nebezpečný. Rostliny vždy před podáním pečlivě umyjte.

Samozřejmě, že pokud jsou to rostliny nebo ovoce z vlastní zahrady a víme, že stromy ani květiny ničím nestříkáme, tak si můžeme být jisti, že je to nezávadné.

Něco navíc

Další věcí, kterou bychom měli dodržovat, je ježkovi podávat dostatečný přísun vitamínu, probatických enzym, protože v této stravě se jich moc nevyskytuje. Pouze v kvalitním mase, jako je například vařené kuřecí maso, také dobře přijímají vnitřnosti. Vše musí být dobře uvařené a před podáním vychlazené a na malé kousky nakrájené.

4.5/5 - (2 votes)

2 thoughts on “Krmení ježka

  1. Ano pokud si sám vezme a malé množství. Pokud nebude chtít nenutí ho a zkusít znovu za pár dní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *