Středa, 7 prosince, 2022
DomůPesRhodéský ridgeback

Rhodéský ridgeback
Rhodéský ridgeback

Autor obrázku: joysaphine

Elegantní a vzhledově velice atraktivní, důstojné plemeno. Jednoduchým znakem pro Rhodéské Ridgebacky je asi 5 cm pás chlupů na páteři, rostlých v obráceném směru. Tento pejsek je díky své přátelské povaze skvělým společníkem svého pána, k cizím lidem se ale chová rezervovaně. Je inteligentní, citlivý a velice vnímavý. Štěká jen zřídkakdy, ale když je potřeba, rád ukáže i své lovecké vlohy, které má výborné. Hravou povahu oceníte při házení aportu, či hře na schovávanou. Je aktivní a potřebuje tedy dostatek pohybu a zábavy.

Rhodéský Ridgeback je sám o sobě osobnost a v rodině se vždy považuje za plnohodnotného člena. Pokud ho potrestáte neprávem anebo bude něco on cítit jako křivdu, umí se hodně urazit. Většinou to dá najevo jednoduše, otočí se k Vám zády nebo zadkem a bude dělat, že pro něj neexistujete.

Má v sobě ochranitelský instinkt, takže běda jak mu někdo sáhne na jeho rodinu. Je oddaný a za svoji rodinu by při obraně položil svůj život.

Historie

První zmínka o tomto plemeni, je ze 17. století a pocház z Jihoafrické republiky, kde byl používán především k lovu lvů, jako nadháněč. Roku 1922 byl uznán a zapsán jeho plemenný standard. Jeho jméno je složeninou slov – Ridge – horský hřeben a back – hřbet. Pás obráceně rostlých chlupů na zádech je specifický jen pro toto plemeno.

Barva – světle pšeničná až hnědo-červená barva.

Výška – pes 63-69 cm, fena 61-66 cm

Váha – 32-38 kg

Srst – krátká, hustá, hladká a na pohled lesklá, s obráceně rostlým pruhem srsti na páteři o šíři cca 5 cm.

Oči – kulaté, usazené daleko od sebe barvy hnědá až světle hnědá s černými okraji víček.

Tělo – široký hrudník, svalnaté a masivní tělo

Věk – dožívají se 10-12 let

Péče – pravidelné kartáčování v období línání. Častý pohyb, zejména dlouhé procházky.

Výchova – důležité je vychovávat toto plemeno po dobrém, formou odměn. Nepoužívat násilí. V každém případě je důležitá důslednost.

Rate this post
Předchozí článekObojek proti štěkání, znáte ho?
Další článekKrmivo pro kočky
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Rate this post