Středa, 7 prosince, 2022
DomůPesStředoasijský pastevecký pes

Středoasijský pastevecký pes
Středoasijský pastevecký pes je původem z Ruska. Jedná se o psí plemeno, jež bylo původně využíváno na hlídání stád a vesnic a to v zemích bývalého sovětského svazu.

Uplatnění našel také ve strážní službě. Na výcvik to není rasa jednoduchá a pokyny nedovede nikdy plnit na 100%, avšak jako hlídač se uplatnil velmi dobře. Dá se dobře vycvičit tak, aby dokázal chránit a uměl se prosadit. Umí hlídat tak, že nejprve zváží bedlivě celou situaci a až poté jde do akce. Bývá aktivní při výcviku, pokud se do figuranta kouše, a to do celého těla, na rukáv nereaguje. Pokud si chcete tuto rasu pořídit, je vhodné toto učinit od štěněte, protože se musíte umět dokonale znát a sehrát.

U výcviku je pak nutné umět psa naprosto dokonale zvládnout a to nejen po fyzické stránce, ale i po stránce psychické. Je nutné mít psa neustále na vodítku. Tato rasa velmi miluje sníh a zvládá teplotu i do – 40 stupňů Celsia.

Pokud jej budete chtít mít doma, budete tomuto psovi muset věnovat spousty času při procházkách, proto je vhodnější na zahradu, kde bude mít volný výběh a kde se mu bude líbit zejména v zimě, protože sníh miluje.

Abyste se dokázali s touto rasou dokonale sehrát, pak je třeba dát výcviku mnoho a nic nepodceňovat. Psa je nutné cvičit od štěněte a kromě toho, že budete navštěvovat výcviky psů, je nutné psa trénovat i doma. Chce to mu obětovat skutečně mnoho času a to do té doby, než se naučí dokonalé poslušnosti a než se společně sehrajete.

Výška psa je od 60 – 65 centimetrů. Zbarvení je různé a to jak bílé, černé, šedé tak i plavé a rezavé, nebo vlkošedé a žíhané, ale i strakaté a skvrnité.

 

Tento pes je typ vysokohorského psa a je vhodný do extrémních podmínek. Pokud tuto rasu na zahradě máte, tak spíše než uzavřený prostor zvolte větší přístřešek, pes si však dokáže v zemi vyhrabat sám pelech, nebo se schová pod keřem.

 

Rate this post
Předchozí článekAlexandr rudohlavý
Další článekSvítící obojek, znáte jej?
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Rate this post