Kam na dovolenou se psem

By: Marta Pocztarska

Kam na dovolenou se psem

By: Marta Pocztarska

Máte doma svého domácího mazlíčka a chcete si vyrazit na dovolenou, kam byste jej rádi vzali sebou? Nechcete svého psího miláčka opouštět když jedete pryč, protože víte, že jak vám, tak i vašemu mazlíčkovi by se stýskalo? Pak máte šanci se na dovolenou podívat i se svým mazlíčkem.

Pokud chcete do Čech, stačí hledat pobyt, kde vám ubytování se psem umožní. Většinou se jedná o chaty, nebo chalupy, které nabízejí pronájem. Hotely či penziony toto umožňují výjimečně, ale také by se některé daly najít. Nicméně je třeba informaci zjistit dopředu.

Pokud chcete k moři

Pokud si chcete vyrazit k moři, pak je nutné zajistit pejskovi čip a pas a před vycestováním je třeba, aby byl očkovaný. Jsou místa i u moře, většinou apartmány, kam můžete se psem vyrazit. Většinou se pobyt za vašeho pejska platí.

Vyrazit si však můžete i k moři pod stan, kam si pejska můžete vzít. Pokud cestujete se psem autem k moři, pak je nutné, aby měl dostatek tekutin a určitě dbejte na to, aby se v autě nepřehřál. Pokud je to možné, nechte jej, ať se vykoupe, než dorazíte na místo. Pokud ta možnost není, chlaďte pejska alespoň studeným ručníkem a dávejte mu neustále pít. Pro psa určitě tento dlouhý výlet není nikterak příjemný, a tak mu ho co nejvíc zpříjemněte.

Pokud chcete pejska vzít do letadla, uvědomte si, že v Čechách vám dají pejska do klece mezi zavazadla, což mu určitě nebude příjemné a vy ani navíc nebudete vědět, jak pejsek let snáší. Toto je traumatizující a svému miláčkovi byste to asi dělat neměli. Pokud poletíte z Německa, tak tam si menší rasu můžete nechat u sebe v kabině, což je určitě to nejlepší možné řešení. Navíc se z Německa dá letět i levněji. Určitě si tedy vyberte tu nejšetrnější cestu, která bude pro vašeho čtyřnohého přítele tím nejmenším zlem. Pro jistotu mu ještě před cestou obstarejte uklidňující léky.

468x282-1481547929.jpg

ZANECHAT ODPOVĚĎ