Úterý, 31 ledna, 2023
DomůPesKdyž pes potřebuje operaci - zaplatit několik tisíc nebo utratit?

Když pes potřebuje operaci – zaplatit několik tisíc nebo utratit?
Když pes potřebuje operaci – zaplatit několik tisíc nebo utratit?

By: Bill Harrison

Každý pejskař ví, že svého psa s největší pravděpodobností přežije. Délka života psů se pohybuje okolo 10 – 15 let. V případě, že vašeho psa potká nějaká nemoc nebo úraz, jste ochotni pro jeho záchranu udělat vše nebo se přikláníte k utracení?

Vzhledem k tomu, že operace a nejrůznější zákroky prováděné na zvířatech nejsou vůbec levnou záležitostí, není problém v tom, že by lidé pro své mazlíčky nechtěli udělat vše, ale spíše v tom, že na potřebnou operaci a péči jednoduše nemají peníze. Obyčejná operace vás může přijít i na několik desítek tisíc korun. Jistota že se váš pes po operaci uzdraví a úplně zotaví, však nikdy není stoprocentní.

Utrácení psů není příliš oblíbené téma a zkušenost to také není hezká, ale někdy se tomu nevyhneme a je potřeba zvážit všechny možnosti a aspekty které vám pomohou při rozhodnutí, zda se vyplatí do uzdravení psa investovat.

V případě, že se nejedná o nic vážného a je veliká šance na uzdravení psa bych neváhala dát například 2000 Kč na různé injekce či jiný zákrok, po kterém se psu uleví a vím, že problém se vyřeší a pes se uzdraví. Ale jsou i jiné případy a ty už tak vesele většinou nekončí.

Můj pes byl už starší, ač byl stále aktivní a v dobré kondici, začal se zkrátka projevovat jeho věk. Bohužel dostal zánět dásní a hrtanu, což mu téměř znemožňovalo cokoliv rozkousat a kvůli bolesti krku i polykat. Následkem hladovění velice zhubnul a chátral nám přímo před očima. Po měsíci jeho trápení kdy jsme se pokoušeli mu v pravidelných dávkách podávat antibiotika, která následně vyzvracel a krmením pasty, která mu dodávala potřebné živiny, aby nezemřel hlady, jsme viděli, že se jeho zdravotní stav nelepší a my už nechtěli jeho trápení dále přihlížet, jsme se rozhodli, že ho utratíme.

Tímto článkem chci především sdělit, že ačkoliv své psy zbožňujeme a věnujeme jim mnoho péče a času, nejsme špatnými lidmi pokud se rozhodneme jeho trápení už neprodlužovat. Všem, kteří podobnou situaci právě prožili nebo prožívají, přeji pevné nervy a spoustu trpělivosti.

Iveta Prýmková

Rate this post
Předchozí článekNáš kocourek Sphynx
Další článekZvíře jako vánoční dárek
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Rate this post