Středa, 7 prosince, 2022
DomůPesNěmecká doga

Německá doga
Německá doga

Hledáte přátelského, inteligentního společníka? Tak je německá doga pro vás jako stvořená. Je považována za národní psí plemeno Německa. Dožívá se až 7- 10 let. Také patří mezi největší plemena vůbec, proto také potřebuje velký prostor. V dnešní době se využívá spíše jako pes hlídač nebo obranář.

825545 / Pixabay

Historie plemene

Jedna věc kterou mají všechny dogy společné je jejich původ. Vědci a chovatelé označili za předka všech těchto impozantních zvířat tibetskou dogu. Nejstarší doložená zmínka pochází z roku 1121 před n.l. z čínské osady Liu .Tibetská doga je velmi krásné zvíře, které se vyznačuju mohutnou stavbou těla. Byla využívána především jako hlídač dobytka, ale také k lovu. Plemeno původně vzniklo zkřížením mastifa a chrta. Od 19. století dogy nevlastnila pouze šlechta, ale také obyčejní lidé. Například řezníci ji využívali jako tažné plemeno psů.

Popis

Doga je velmi vysoké plemeno, její výška může v kohoutku dosahovat u psů 90 cm a u fen 80 cm. Hlava je úzká, protáhla a dominují jí hluboké, velmi tmavé oči. Pysky bývají svěšené, z čehož samozřejmě vyplívá vysoká produkce slin. Hrudník dogy musí mít tvar písmena V. Hřbet je výrazně vyznačen a přední nohy zaujímají rovný postoj, zadní nohy jsou svalnaté, silné. Doga má krátkou, přiléhavou srst.Barva srsti může být různá od modré , žluté až například k černé.

Charakter

Doga si zamiluje každého kdo se o ní bude dobře starat. Je už k tomuto od přírody předurčená. Je také velmi dobrá k dětem. Mezi její nejlepší vlastnosti patří ostražitost,

Rate this post
Předchozí článekChov králíků
Další článekObojek proti klíšťatům
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Rate this post