Středa, 7 června, 2023
DomůChovatelské potřebyDopřejte svým domácím mazlíčkům kvalitní odpočinek díky pohodlnému pelíšku

Dopřejte svým domácím mazlíčkům kvalitní odpočinek díky pohodlnému pelíšku

Dopřejte svým domácím mazlíčkům kvalitní odpočinek díky pohodlnému pelíšku

Tak jako my potřebujeme kvalitní postel s matrací, která nám bude vyhovovat, potřebují i naši psi a kočky příjemný, dostatečně prostorný pelíšek, v němž se budou cítit bezpečně a dobře. K tomu je nutné, abychom jejich místo odpočinku udržovali čisté, měli jej suché, a proto je důležité myslet na péči už při výběru typu v obchodě. Tak předejdete nesnadnému čištění, které může u některých druhů pelíšků nastat.

ClkerFreeVectorImages / Pixabay

Jak veliký pelíšek a jaký typ vybrat?

Důležité je, abyste pořídili pelíšek, který bude vašemu čtyřnohému příteli dostatečně velký i v době, kdy doroste do své velikosti v dospělosti. Určitě víte, jaká je předpokládaná výška vašeho pejska nebo kočky, až dospěje a tomu přizpůsobte výběr. V obchodech narazíte nejen na pelíšky, ale i na různé typy podložek o různých sílách, velikostech i z různých materiálů. Nicméně pelíšek, který má také stěny, může působit více bezpečněji, bude krýt zvířátko i v případě průvanu a bude v něm mít více soukromí.

Jak čistit správně?

Některé typy se dají jednoduše vyprat v pračce, u větších nebo nesložitelných typů budete muset pelíšek vyčistit ručně. Dodržujte předepsaný způsob čištění a nepoužívejte přehnaně saponáty nebo příliš vonící přípravky. Vaše zvířátko by to nemuselo brát pozitivně a trvalo by, než pelíšek vyčichne. Stejně tak by se mohl z přípravků osypat, zvláště u druhů, které mají citlivou pokožku nebo jsou naháči. Kočky se avivážím a různým dalším vůním velmi brání, jejich čich je výborný a tak cítí mnohem výrazněji, než my. Myslete na to proto.

Ať už máte doma mini pejska, který bude maličký i jako dospělý, nebo jste si pořídili větší rasu, vhodný pelíšek v prodejnách s chovatelskými potřebami zajisté najdete. Hodí se pořídit si i přepravní box, pokud s mazlíčkem cestujete. Zvykne si na něj a bude pro něj znamením, že se chystá na cestování.

Rate this post
Předchozí článek
Další článek
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular