Čtvrtek, 8 června, 2023
DomůPesBernský salašnický pes štěňata

Bernský salašnický pes štěňata

Bernský salašnický pes štěňata

Bernský salašnický pes je plemeno, které je tříbarevné a to hnědé, černé a bílé. Jedná se o velkého psa, který má dlouhou srst. Jeho povaha je mírumilovná. Původem je to pes hlídací, který dříve naháněl ovce, kozy a krávy a hlídal zemědělské usedlosti. Vzhledem, ale i povahou je velmi podobný bernardýnovi. Dokonce je stejně schopný jako právě bernardýn k tomu, aby dokázal vyhledat lidi pod lavinou. Co se týká výšky, tak je to pes středně velký až velký a jeho váha se pohybuje mezi 32 – 50 kilogramy, přičemž fenky mají váhu nižší, než psi. Tato rasa je původem ze Švýcarska. Co se týká štěňat, tak ty lze sehnat jak s papíry, tak i bez nich.

ManuHoppe / Pixabay

Cena štěněte bez papírů se pohybuje od 2 500 Kč do 7 000 Kč, záleží také na tom, zda je to fenka, nebo pes. Cena za pejsky s papíry je od 10 000 Kč do 20 000 Kč. Jsou to roztomilý psi, kteří jsou sice větší a jsou tak vhodní spíše na zahradu, ale na druhou stranu jsou to mazliví psi, jež se hodí i k dětem. Jejich hlavička je ve většině případů trojbarevně zabarvená a to tak, že uprostřed mají bílou barvu, dále pak hnědou a zbytek hlavy a tělo už je potom černé, bílá pak bývá zpravidla náprsenka. Bernští salašničtí psi jsou si navzájem hodně podobní způsobem zabarvení.

Pokud se vám tato rasa líbí a máte dům, nebo zahradu, na které se budete moci tento pejsek pohybovat, tak si jej pořiďte. Pokud bydlíte v panelovém domě, pak raději zvažte, zda jde o dobrou volbu, či nikoliv. Tito psi potřebují hodně pohybu a nevadí jim ani velká zima. Pes je zvyklí na extrémní podmínky. Bernští salašničtí psi, jsou hodně hraví, rádi aportují, nosí hračky a jsou neustále v pohybu, což jim v zimě umožní to, že se rychle a snadno zahřejí. Na noc je v zimě můžete brát do domu, ale přes den, je klidně můžete nechat bez problémů venku.

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular