Neděle, 1 října, 2023
DomůPesJak odnaučit psa žebrat

Jak odnaučit psa žebrat

Také to u vás funguje tak, že si sednete doma k jídlu, a váš pes si k vám sedne a začne kňučet, slintat a prosit vás o to, abyste mu dali tu dobrotu, na které si právě pochutnáváte? Kouká na vás těmi nejsmutnějšíma očima a z jeho výrazu byste mu nejraději dali i ten kus svíčkové, kterou máte schovanou na nedělní oběd?

Nepodléhejte však smutnému a prosícímu výrazu vašeho psa, ale naopak. Dejte mu jasný povel na místo a trvejte na tom, aby pes na místo opravdu šel. Pokud psovi dáte od vás jídlo jednou, bude ho chtít i podruhé a potřetí a pak už se v klidu nenajíte nikdy, protože váš pes u vás bude neustále loudit.

Máte-li malé štěňátko, tak ho od malička učte, aby vás nechal najíst a neloudil. Pokaždé, když za vámi přijde a začne žebrat, abyste mu dali kus toho co jíte, dejte mu očichat přesně to, co váš pes rád nemá. To znamená, že pokud u vás žebrá, tak mějte u ruku například česnek, nebo papriku a podejte ji psovi ať si od vás vezme.

Zjistí-li pes, že to co mu podáváte není nikdy nic z toho, co by ho mohlo zajímat, s žebráním přestane. Jestliže však dostane to, na co má chuť, tak nepočítejte, že dá pokoj. Po snědení toho, co jste mu ze své porce věnovali bude chtít přidat a jeho škemrání se jen tak nezbavíte.

Další řešení toho, jak si poradit, když váš pes žebrá je, dát mu do misky jídlo v momentě, kdy sami jdete jíst. Pes se bude věnovat své potravě a na vaší pak nebude mít již chuť. Jen pozor, aby neměl rychleji dojedeno jak vy, což se klidně může stát. Pak platí pravidlo nepovolit a být důslední. Nedejte psovi od vás to, oč škemrá, ale to, co mu nechutná.

Rate this post
Předchozí článek
Další článek
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular