Sobota, 3 června, 2023
DomůPesNěmecká doga

Německá doga

Toto plemeno bylo vyšlechtěno z tzv. „psů býkohryzů“. Už název by nám mohl napovědět, že plemeno psa bylo používáno k honbě dobytka a mohutnější zvěře – například divočáků. Označení doga se dříve používalo pro všechna velká plemena psů, přestože u nich nebyl znám původ. Plemeno německé dogy bylo určeno v roce 1880 na výstavě psů v Berlíně. Zde byly určeny znaky a standardy pro toto plemeno.

Vzhled

Tento druh dogy patří mezi největší plemena na světě. Psa lze chovat v následujících pěti zbarveních. Žluté, žíhané, modré, černobílé skvrnité a černé. Německá doga má většinou oči tmavé, ale můžeme se setkat i se světlým zabarvením očí. Uši má přirozeně visící, konstrukce těla se vyznačuje silným hřbetem a svalnatými bedry. I přes mohutné zření těla je doga štíhlým a elegantním tvorem. Optimální váha plemene by se měla pohybovat mezi 50 a 75 kg.

Charakterové rysy

Německá doga patří mezi jedny z nejvyrovnanějších plemen, které se vyznačuje oddaností a úzkým vztahem se svým pánem a s jeho rodinou. Psi jsou vhodnými společníky k dětem a celkově do rodin. I přes svůj vzhled je doga vysoce ovladatelným a vychovatelným psem, který nebývá agresivní a nepřátelský. Naopak bývá velice citlivá a delší odloučení od pána nese velice špatně.

Soužití s německou dogou

U tohoto psa se doporučuje začít s výchovou, co nejdříve. K odběru od chovatele by mělo dojít mezi 6. a 7. týdnem života štěněte. Čím dříve je štěně zapojeno do běžného života „páníčka“, tím snadněji se socializuje a utváří si dobrý vztah k člověku.

Před pořízením německé dogy bychom si měli uvědomit, zda máme dostatek prostoru, financí a především času pro chov psa. Zejména v období růstu je potřeba zvířeti zajistit kvalitní stravu. Nedostatek kvalitního krmiva, může vést k celoživotním zdravotním potížím u psa.

Co říkáte na to, pořídit si německou dogu do české rodiny?

Rate this post
Předchozí článek
Další článek
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular