Středa, 7 června, 2023
DomůPesMíčky, které budou vaši psi milovat

Míčky, které budou vaši psi milovat

Aportování patří do řady oblíbených her, které mezi majitelem a jeho psem utužují vzájemný vztah. Naučit psa aportovat však není jednoduché. Jak tedy postupovat?

Nácvik

S trénováním aportu je třeba začít už od štěněte. V prvé řadě je potřeba upoutat jeho pozornost, aby bylo ochotné vzít si předmět do tlamy. Poté se s ním přetahujeme. Je dobré, pokud necháme několikrát psa vyhrát. On posléze zjistí, že je lepší hrát si s námi, protože je to větší zábava. Následně začínáme s nácvikem „Pusť“. Vezmeme pejskovi míček a hodíme mu ho do vzdálenosti cca 2 metrů. Při této činnosti vyslovíme „Aport“. Jakmile pes míček přinese, hrajeme si s ním do té doby, dokud ho nepustí. Zopakujeme povel „Pusť“. Samozřejmě nezapomínáme pejska maximálně chválit. Brzy pochopí, o co nám jde.

Když pes neposlouchá

S aportováním by se mělo začínat v místnosti nebo uzavřeném prostoru, aby nehrozilo, že nám pejsek uteče. Pokud štěně nechápe, že má míček donést a utíká s ním pryč, je vhodné nacvičovat aport na vodítku. Při neuposlechnutí jemně zataháme za vodítko a pes se rozeběhne směrem k nám. Uvidíte, že štěně si rychle tento povel zafixuje a můžeme dál postupovat bez vodítka. Až bude mít pes povel aport perfektně natrénovaný, budete si moct dovolit trénovat i na otevřeném prostranství.

Míčky vhodné pro aportování

K aportování jsou vhodné předměty, které pes snadno uchopí do tlamy. Jsou to například gumové míčky s pevně připevněným provázkem, létající talíře či textilní uzly. U psů jsou však nejvíce oblíbené speciálně upravené tenisové míčky. Tyto míče pro psy z trvanlivé plsti představují pro vaše mazlíčky celoroční zábavu. Navíc si k nim můžete pořídit vrhač míčků, který vám usnadní házení aportů. Pokud si váš pes aportování oblíbí, jistě se vám bude tato praktická pomůcka hodit.

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular