Krokodýlí ZOO v Protivíně se daří chovat a množit kriticky ohrožené druhy krokodýlů

Primárním posláním zoologických zahrad je chránit zejména ohrožené druhy zvířat. A právě krokodýlí ZOO v Protivíně se naplnit toto poslání daří výborně. Na jaře roku 2017 ZOO slavila dokonce světový úspěch.Podařilo se zde totiž odchovat kriticky ohrožené gaviály indické.

Krokodýlí ZOO – Protivín založil současný majitel pan Procházka na základě vlastní chovatelské praxe. Své první zkušenosti získal již ve svém mládí, a to ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Dnes návštěvníky velmi oblíbenou krokodýlí ZOO v Protivíně začal stavět v roce 2000.

Chovatelské úspěchy krokodýlí ZOO v Protivíně

Krokodýlí ZOO v Protivíně již oslavila mnoho chovatelských úspěchů. Dlouhodobě chová a rozmnožuje kriticky ohrožené druhy krokodýlů a jako první v Evropě odchovala například krokodýly kubánské a krokodýly bahenní. Na jaře roku 2017 se zde také podařil první odchov gaviálů indických na světě mimo tropické pásmo.

 

ZOO dlouhodobě usiluje o rozmnožení dalších krokodýlích druhů s tím, že odchované jedince předává dalším chovatelům. Hlavním cílem ZOO však je reintrodukce, tedy návrat odchovaných krokodýlů do přírody.

Akce pro školy

V roce 2017 ZOO navíc připravila zajímavou výstavu pro školy s názvem „Pravěká ZOO aneb Cesta do pravěku“, v rámci které se návštěvníci mohou těšit na nejen na expozici mláďat včetně inkubátorů, ale také na lebky a kostry savců, ptáků, plazů a obojživelníků. Jednotlivé preparáty živočichů jsou pravidelně obměňovány.

Světová rarita

V Protivíně mohou návštěvníci vidět také světovou raritu – bílou samici gaviála sundského, která se jmenuje Afrodita.

Krokodýlí ZOO Protivín je ideálním cílem na výlet pro celou rodinu, ale také pro jednotlivce, páry nebo školy.

Krokodýlí ZOO v Protivíně se daří chovat a množit kriticky ohrožené druhy krokodýlů
Hodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ