Čtvrtek, 8 června, 2023
DomůKočkaŠkrabadlo, nebo kočičí strom? Dopřejte své Míce tu pravou kočičí zábavu!

Škrabadlo, nebo kočičí strom? Dopřejte své Míce tu pravou kočičí zábavu!


Brousí si vaše kočička drápky na vašem nábytku? Pořiďte jí škrabadlo a nábytku si ani nevšimne.

Drápky si kočka brousit a obrušovat musí. Je to predátor a prostřednictvím drápů loví kořist. A čím ostřejší drápky, tím vyšší pravděpodobnost, že při lovu bude úspěšná. Je přitom jedno, zda se jedná o kočku divokou nebo domácí. Lovcem jsou od přírody všechny kočky bez výjimky.

Kůra stromu i nábytek

Divoké a venkovské kočky, které většinu času tráví v přírodě, si drápky většinou brousí o kůru stromu. A kočky, které většinu času tráví v bytech, si za ni logicky hledají náhradu. Nebudou-li mít jinou příležitost, nábytek pro ně bývá ideální náhražkou.

Kočky zkrátka škrabou. Musí!

Stejně jako koberec, polstrovaná křesla a sedačky, těžké závěsy a další textilie. Taková kočka v podstatě může zdemolovat celou domácnost. Věřte, že vím, o čem mluvím. Jednu takovou kočičku jsem měla doma. Pak jsem jí pořídila škrabadlo a bylo po problémech. Nábytek ji v ten okamžik přestal zajímat.

Vybíráme škrabadlo pro kočku

Jaké škrabadlo pro kočky svému mazlíkovi pořídit? To záleží na prostorách, v nichž se bude nacházet, i na částce, jakou jste ochotni do svého mazlíka investovat. Na trhu se setkáte se škrabadly různých materiálů, velikostí i cenových relací.

Jednoduché rohové

Za jednoduché rohové škrabadlo, jež jednoduše přilepíte na roh stěny, zaplatíte necelé čtyři stovky. Dobrou službu odvádějí i škrabadla kartonová v cenách okolo 130 korun. Ta navíc můžete přenášet z místnosti do místnosti. Škrabadla větších rozměrů vás ale vyjdou i na několik tisíc. Obecně by se dalo říci, že každé škrabadlo je lepší než žádné.

Více než škrabadlo? Kočičí strom!

Chcete svou kočičku i zabavit? Pořiďte jí kočičí strom, jenž vašeho chlupáče zaměstná hned na několik hodin. S kočičím stromem jí totiž nepořizujete „jen“ škrabadlo, ale také spoustu prolézaček, pelíšků, skluzavek a útulných domečků. Prohánět se na něm bude moci jako na skutečném stromě. A až se unaví, zaleze si do pelíšku. Zdrojem téměř neomezené kočičí zábavy je například plyšové škrabadlo Trixie Munera, které najdete v nabídce e-shopu fera24.cz. Jakmile na něj vaše Míca jednou vyleze, hned tak z něj nesleze.

4.4/5 - (16 votes)
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular