Chovatelská stanice Ares Silesia, Opava

Chovatelská stanice Ares Silesia, Opava
Chovatelská stanice Ares Silesia, Opava

Provozujeme chovatelskou stanici. Nabízíme výcvik psů všech plemen pro sportovní i služební využití. Specializujeme se na výchovu a řešení problémového chování psa. Zaměřujeme se na služební a sportovní kynologii. Připravujeme na výstavy a učíme základy poslušnosti.

Výcvik psů od roku 1973.

Vážení přátelé,

Tyto webové stránky jsou věnovány pracovním psům všech plemen, jejichž výcviku se věnuji od roku 1973. Má práce se psy je založena na dlouholetých zkušenostech v kynologii, které jsem získal jak u nás v České republice, tak i ve světě. Zabývám se chovem a výcvikem psů pro ozbrojené složky a sportovní kynologii.

Petr Vajda

Na jaře roku 1975 jsem složil s mým prvním německým ovčákem ARES Z RATIBOŘSKÉ BRÁNY naši vůbec první zkoušku ZVV1. V té době mi bylo 12 let.

V průběhu let 1983 – 1997 jsem se věnoval výcviku plemene francouzský ovčák – briard. Od roku 1986 do roku 1995 jsem měl velice kvalitní fenku briarda – ERNA ŠAJARSKÁ PERLA. V letech 1989 – 1992 patřila ERNA k vůbec nejlepším pracovním fenám briarda v rámci celé Československé republiky.

V září roku 2006 proběhla v Lukášově u Jablonce nad Nisou vrcholová akce roku – Mezinárodní Mistrovství Mládeže ČR ve sportovním výcviku. Můj pes EGOR HELILEINdosáhl v kategorii IPO2 pěkných 95 bodů v disciplíně Obrana. Ziskem tohoto vysokého hodnocení se stal nejlepším obranářem Mistrovství Mládeže ČR a tím i mistrem republiky v obranách pro rok 2006.

Za účelem poznání jiných krajů, jazyka a kynologického života jsem v roce 1994 strávil několik měsíců ve Velké Británii na chovatelské stanici německých dog poblíž města Boston, Linkolnshire. Rok 2002 – 2004 jsem prožil na východním pobřeží USA.

Kromě toho jsem s batohem procestoval téměř celou Evropu, Skandinávii, Velkou Británii, Irsko, Thajsko, Laos, Alžírsko, Tunis, země bývalého Sovětského svazu včetně hor Kavkazu, Sajanských hor a pohoří v okolí jezera Bajkal.

Všichni mí psi jsou selektováni a už od štěněčího věku připravováni pro jejich další pracovní využití v dospělosti. Jsou to psi pro osobní ochranu, sportovní výcvik, záchranařinu, policejní práci, hlídkovou službu a specialisté pečlivě vybraní a připravení pro pachové práce s důrazem na jejich budoucí využití při vyhledávání drog a výbušnin. Psi pracují buď na české, německé nebo anglické povely. Zabývám se výcvikem pracovních plemen včetně německých ovčáků pocházejících z kvalitních českých a slovenských chovů, rottweilerů, dobrmanů, velkých kníračů, belgických a holandských ovčáků ze špičkových evropských chovných linií. Pro pachové práce s oblibou využívám lovecká plemena jako jsou německý a maďarský ohař, springerspaniel a labrador. Mé psy najdete v ozbrojených složkách České republiky jako jsou: Vězeňská služba, Armáda ČR, Policie ČR a Celní správa ČR.

Výcvik a trénink

 

Výcvik psů všech plemen od roku 1973

  • výcvik psů všech plemen
  • výchova a a řešení problémového chování Vašeho psa
  • základy poslušnosti
  • výcvik Vašeho psa k ochraně osob a majetku
  • příprava na výstavy
  • příprava ke zkouškám a složení zkoušek dle národního i mezinárodního zkušebního řádu
  • příprava k bonitacím
  • předvýchova mladých psů včetně výcviku psů všestranných, hlídkových a specialistů na pachové práce pro následné využití ve složkách PČR, AČR, Celní správy a Vězeňské služby České republiky.

Ubytování psů ve venkovních kotcích, bezpečnost zajištěna kamerovým systémem a elektronickým signalizačním zařízením. Všichni psi jsou pod pravidelným veterinárním dohledem a plně pojištěni.

Zkoušky z výkonu dle národního zkušebního řádu
ZZM, ZM, ZVV1, ZVV2, ZVV3, ZPO, ZPS
Zkoušky záchranářského psa – ZZP

Zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu
IPO-V, IPO1, IPO2, IPO3, IPO-FH
BH, VPG-1, VPG-2, VPG-3, FH1, FH2
Zkoušky záchranářského psa – RH

Kontakt na chovatelskou stanici Ares Silesia, Opava

Web: www.ares-silesia.cz

Telefon: 731 159 205

Email: info@ares-silesia.cz

Adresa:

Filípkova 1255/2

74705
Opava, Kateřinky

Otevírací hodiny:

  • Pondělí až Neděle: Nonstop