Chovatelská stanice Beagle Club České republiky, Mokré Lazce

 

Chovatelská stanice Beagle Club České republiky, Mokré Lazce
Chovatelská stanice Beagle Club České republiky, Mokré Lazce

Sdružování chovatelů psů plemene bígl. Pořádání výcvikových táborů, soutěží, výstav či víkendových setkání. Provádíme zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Provoz internetového obchodu s nabídkou hrnečků, batohů, dek, čepic a triček s motivem psů.

Zakladatelkou chovu bíglů v ČR byla fena Foltos Bogarfülü Alin dovezená z Maďarska v roce 1985 paní ing. A. Krejzkovou. Dalšími importovanými bígly byli fena německého chovu Oriette von Grünen Meer pana ing. Budky a sourozenci fena Budapest Beagle Boogie-Woogie a pes Budapest Beagle Bongo dovezení manžely Weinlichovými z Maďarska. Všichni tito bíglové byli, samozřejmě s přispěním kvalitních zahraničních plemeníků, solidním základem pro budoucí dynamický rozvoj chovu bíglů v tehdejším Československu. V pozdější době k nim samozřejmě přibyli další psi importovaní z renomovaných chovatelských stanic v Německu a Belgii. Český chov se tak dostal na velmi slušnou úroveň, o čemž svědčí četné výstavní úspěchy našich psů v zahraničí stejně tak jako zájem zahraničních chovatelů o některé kvalitní plemeníky českého chovu. Díky zodpovědnému a cílevědomému přístupu chovatelů patří naši bíglové mezi evropskou špičku. Přes velký nárůst popularity tohoto plemene, která s sebou obvykle přináší zvýšený zájem „množitelů“ psů, má chov bíglů v ČR stále velmi kvalitní chovnou základnu.

Majitel jedince, který splnil podmínky zařazení do chovu (Podmínky zařazování do chovu), zašle doporučeně poradci chovu následující dokumenty:

– originál průkazu původu
– kopie průkazu původu
– kopie posudků z výstav, které jsou nutné pro uchovnění. Tyto výsledky je nutno mít zapsané v průkazu původu.
– kopie tabulky ze zkoušek
– 2 fotografie jedince *
– žádost o uchovnění

Poradce chovu do originálu průkazu původu potvrdí splnění chovných podmínek a zašle jej doporučeně zpět majiteli.

Majitel potvrzený originál průkazu původu zašle nebo osobně zanese na:

Plemennou knihu ČMKJ, provozovna a korenspondenční adresa: Českomoravská kynologická jednota, Lešanská 1176/2a, 14100 Praha 4 – Chodov, Fax: +420 224 948 470, kde do originálu průkazu původu vyznačí chovnost jedince.

Kontakty:

Poradce chovu – RNDr. J. Smejkalová

Českomoravská kynologická jednota

Dodatek:

* Prosíme, věnujte pozornost při výběru snímků zasílaných k uchovnění!

Je nezbytné, abyste posílali snímky které neobsahují žádnou reklamu jako např. autora fotek, či jakoukoli formu copyrightu (autorská práva). Takový materiál  nebude zveřejněn.

Jde nám především o ilustrativní fotografie psa, ne o umělecké dílo, nebo formu reklamy na konkrétního psa.

Posílejte 1 snímek psa k uchovnění v postoji – z profilu a 1 snímek hlavy – z čelního pohledu.

Kontakt na chovatelskou stanici Beagle Club České republiky, Mokré Lazce

Web: www.beagleclub.cz

Telefon: 608 870 080

Email: predseda.beagleclub@seznam.cz

Adresa:

Doškův mlýn 118

74762
Mokré Lazce

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody