Chovatelská stanice Diamant severu, Stráž nad Nisou

Chovatelská stanice Diamant severu, Stráž nad Nisou
Chovatelská stanice Diamant severu, Stráž nad Nisou

Provoz chovatelské stanice psů plemene Tosa Inu. Nabízíme odborné konzultace a prodej štěňat.

Tosa inu je velice sebevědomý, vyrovnaný, inteligentní a klidný pes. Málokterá situace jej vyvede z míry. Nekompromisně střeží své teritorium a rodinu. Jde o velmi odvážného a tvrdého psa. Štěká velmi málo. V kotci se necítí příliš dobře, chce být uprostřed dění v rodině.Tosa inu obvykle neslintá. K cizím lidem se toto plemeno chová zdrženlivě až ostražitě. Rodinné známé přijímá přátelsky. S dětmi vychází zpravidla dobře a je k nim značně tolerantní. S jinými zvířaty nemívá problém. K jedincům stejného pohlaví se může chovat dominantně a platí to především pro psy. Držte tosa inu stranou bojechtivých psů, vzhledem k velikosti a síle je o boji většinou již předem rozhodnuto.

 

Popis tosa inu

Tosa inu dorůstá výšky 55 až 61 cm a dosahuje váhy okolo 90 kg. Průměrná délka života je 11 až 12 let. Lebka je široká se středně dlouhou tlamou hranatého tvaru. Poměrně malé uši jsou nasazeny vysoko a přiléhají k lebce. Malé oči mají odhodlaný výraz a tmavou barvu. Skus je nůžkový. Tosa inu je velmi statný a impozantní pes. Hřbet je rovný, bedra široká a svalnatá. Silný, vysoko nasazený ocas se směrem ke špičce postupně zužuje a dosahuje až k hlezenním kloubům. Srst tosa inu je hustá, pevná a krátká. Zbarvení je červené, žluté, žíhané nebo černé s tříslovou. Tlama je s černou maskou. Bílé znaky jsou přípustné na prsou, špičce ocasu a jako lysinka na čele.

 

Klasifikace FCI

Skupina 2 – pinčové a knírači, molossoidní plemena, švýcarští salašničtí psi, sekce 2 – molossové a dogovití psi bez zkoušky z výkonu.

 

Základní péče o psa

Srst tosa inu není nijak náročná na údržbu.Postačí jednou týdně důkladněji vykartáčovat nebo pouze v období línání použít gumovou masážní rukavici. Je dobré, aby pes měl měkký pelech jako prevenci nehezkých otlačenin. Tosa inu potřebuje velmi vyrovnanou, důslednou a především laskavou výchovu. Má-li tosa inu k dispozici oplocený pozemek, postará se o svůj pohyb částečně sám. Dále potřebuje vycházky do přírody, aby nasbíral nové dojmy. Doma se chová klidně. Hra s míčkem tohoto psa příliš nezajímá. Co nejdříve odnaučte psa táhnout na vodítku a věnujte dosti času seznamování s okolním světem.

 

Historie plemene tosa inu

Plemeno tosa inu vzniklo v Japonsku v 19. století. Byl vyšlechtěn jako bojový pes, který musel bojovat potichu a bez kousání. Obě tato kritéria tosa inu splňoval. Vznikl zkřížením psů šikoku a dovezených buldoků, dog a mastifů. Centrem chovu bylo zpočátku okolí Nagasaki a poté oblast Tosa. Kdysi byl nazýván japonským mastifem. Dnes je především využíván jako společenský pes. Jako zápasnický pes se používá již jen nelegálně ve venkovských oblastech Japonska. První psi plemene tosa inubyli do České republiky poprvé přivezeni roku 1993. V Japonsku jej využívají jako policejního psa pro vyhledávání drog a hlídaní hranic. V USA je používán ke canisterapii.

Kontakt na chovatelskou stanici Diamant severu, Stráž nad Nisou

Web: www.tosainu.cz

Telefon: 739 084 284

Email: tosainu@email.cz

Adresa:

Zlatý kopec 54
46303
Stráž nad Nisou

Otevírací hodiny:

  • Pondělí až Neděle: Nonstop