Chovatelská stanice Eliška Vašková, Ostrava

Chovatelská stanice Eliška Vašková, Ostrava
Chovatelská stanice Eliška Vašková, Ostrava

Provozuji chovatelskou stanici psího plemene Lhasa Apso. Nabízím hlídání psů, prodej chovatelských potřeb.

Nabízíme hlídání pejsků ( jen malých a středních ) v naší rodině, ne v kotcích nebo klecích.
Dlouhosrsté učešeme, nabízíme i koupání a ostříhání v době pobytu u nás.
Vše dle vašeho přání.

Před 18 lety jsem si koupila svou první fenku lhasa apsoCinderella z Dobré vůle. Vybrala jsem si ji jen tak pro radost, pro milou povahu a krásnou srst její matky. ESTER Plavý stín, narozena 1992S Cindy jsme absolvovaly první výstavy mého i jejího života a nevedly jsme si na začátečnice špatně. Asi za rok jsem si pořídila ještě jednu fenku Ester Plavý stínaby Cindy nebylo smutno. Ester už jsem si nevybírala náhodně. Doufala jsem, že se bude velikostí, tělesným rámcem a výrazem podobat co nejvíce svým rodičům a tedy mé představě o hezké, kvalitní feně.

    Tyto dvě fenky byly základem mého chovu a chovatelské stanice DAR TIBETU. INT.CH. AURA Dar Tibetu, narozena 1994Po Cinderelle jsem si nechala fenu Auru Dar Tibetu, pro její zvláštní zbarvení, něžnou psí duši a noblesu, se kterou se dokáže předvádět i ve výstavním kruhu. Na výstavách si vždy vedla výborně. Ve výsledku: Interchampion, národní champion České Republiky, národní Champion Polska, Champion klubu Lhasa apso ČR. Byla dvakrát vybrána jako nejhezčí pes celé výstavy. Naši i zahraniční rozhodčí jí mnohokrát udělili titul CACIB i BOB. Na Světové výstavě v Itálii Miláno 2000 byla oceněna výbornou ve třídě šampionů při opravdu velké konkurenci 15 fen.

        Náhoda tomu chtěla, že se nám po roce vrátilo domů štěně Estery CH. BRIGITTE Dar Tibetu, narozena 1994Brigitte Dar Tibetu. Po čase, zvýšenou péčí o její zanedbanou srst a bolavé psí srdíčko se stala z Brigitty krásně stříbrná, sebevědomá psí dáma. A že se nelíbila jenom nám, potvrzují její úspěchy ve výstavních kruzích u nás i v zahraničí: národní Champion České Republiky, Champion Polska, Champion klubu Lhasa apso České Republiky, několikeré ocenění CACIB i BOB.

CH. EXTREME Dar Tibetu, narozena 1997    Dalším přírůstkem mé chovatelské stanice je dcera Aury ExtremeDar Tibetu. Po své matce zdědila eleganci, po otci kratičký tělesný rámec a černobílou barvu po prapředcích. Během dvou výstavních sezón získala ocenění: národní Champion České Republiky, Champion Polska, Champion Slovenska, Champion klubu Lhasa apso ČR, několik CACIB. Její potomci si vedou velmi úspěšně ve výstavních kruzích a dělají radost svým novým majitelům i nám .

IRIS GOLD  Dar Tibetu, narozena 2000      Iris Gold Dar Tibetu (vlevo) je další fenka naší „rodiny“ po feně Ester. Po otci Fellow Fendi Lenako a dědovi Quetin v.d. Telstar Hoeve zdědila kvalitní srst sytě zlaté barvy, dlouhou elegantní šíji a nádherný pohyb. Vždyť i na výstavách byla velmi úspěšná.Je Interchampionkou, Championkou České Republiky,byla oceněna mnoha CACIB,BOB. Svoje kvality přenáší ve velké míře i na své potomky, kteří  pomalu sbírají na výstavách své první úspěchy a tituly.

EL Minja´s  MAY BOY
V srpnu 2001 jsme si z Holandska přivezli štěňátko – pejska z chova- telské stanice EL Minja´s , Sylvie a Franka van Tatenhove van Roo- senbroek. Je moc hezký pejsek . Má výbornou povahu,je elegantní v pohybu,kvalitní v srsti a má ukázkový skus. Na výstavách nám dělal radost. Je Junior champion ČR, Junior champion Slovenska,  Vítěz mladých na Klubové výstavě lhasa apso ČR a na Mezinárodní výstavě v Nitře 2002 byl vybrán v závěrečných soutěžích jako nejhezčí mladý pes výstavy. Na Světlové výstavě v Amsterdamu 2002 získal titul Světový vítěz mladých ve velké konkurenci 11 pejsků. Nyní už je Championem České Republiky ,Championem Polska a Championem Slovensa i Interšampionem. Na Speciální Středoevropské výstavě Lhasa apso v Bratislavě vyhrál otevřenou třídu.Chystáme se s ním na další výstavy tentokrát ve třídě veteránů ( jak ten čas letí )…  ve veteránech jsme uspěli a kariéru zakončil jako Světový vítěz veteránů

          

 Multichampion   El Minja´s HONEYBY 

 Champion Německa, Holandska, Lucemburska  vítěz Amsterdam 98  

K pejskovi jsme si pořídili i fenku ze stejného chovu  El Minja´s. Fenka je opravdu kvalitní a stala se pro naši stanici velkým přínosem. Máme po ní hezkou fenku OnlyFor You Dar Tibetu a také velmi elegantní zlatobílou fenku Quail Dar Tibetu. Od roku 2004 je u nás další moc pěkný pes z Holandska. Le Sajnim Indian Dream. Na výstavách tady a v okolních státech si vede výborně. Za necelé dva roky je Interchampionem, Championem České Republiky, Slovenska, Polska i Klubovým šampionem, získal mnohokrát ocenění CAC,CACIB, BOB, BIG,BIS. Máme z něho radost nejen pro jeho výstavní úspěchy, ale také proto, že jsou po něm opravdu hezcí potomci. Dva z nich u nás zůstali. Talisman Dar Tibetu a malá Winter Flower Dar Tibetu.

Černý Talisman je pejsek po naší Extreme Dar Tibetu a malá Winy je po fence z kvalitního slovenského chovu , chovatelské stanice Agata Lux.
Talisman je ve 27 měsících Intechampionem, Championem Polska, ČR a Slovenska i Klubovým šampionem, Championem mladých Slovenské Republiky, a má na svém kontě několik CAC, CACIB i BOB. Winter Flower si také vede výborně i ona má své první tituly Champion mladých Slovenské Republiky, České Republiky, BIS mladých, CACIB, Klubový vítěz IX.sk. Polska 2007.Její další úspěchy jsou uvedeny na její stránce v galerii.

      Talisman v 15 měsících                                     Winter Flower v 10 měsících

Novým přírůstkem naší stanice je mladá fenka Chic Choix Aurelia Cotta. Má výbornou povahu a ráda se předvádí. První krůčky ve výstavním kruhu už má za sebou, i první ocenění BIS ve třídě baby. Další ocenění a tituly jsou  na její straně v galerii.

          
Aurelia v 5 měsících                                               Aurelia v 17 měsících

Z dalekého New Jersey k nám přišla , nebo spíš přiletěla,  kouřová fenka Kai-la-Sha SilverBelle. Za ni a za všechnu pomoc děkuji majitelce vynikající CHS v USA paní Cathy Marley.
Belle má za sebou první výstavní sezónu a nevede si rozhodně špatně. Více o jejích úspěších v prvním roce na její straně v galerii.

                                         
Belle  13,5  měsíců
Obě fenky po skončení výstavní kariéry, nám daly krásná štěňátka. Ze zdravotních důvodů měla Aurelie jen jeden vrh, tak jsme si nestihli nechat štěňátko po ní.  Tak tentokrát jsme si z této stanice přivezli pejska Chic Choix Parade Chic, kterému říkáme Rainman. Jsou po něm vyjímečně pěkná štěňata se skvělou “ shaw “ povahou. jednu  fenku po něm jsme si přivezli od kamarádky z chov.stanice BRI-JACK. Jmenuje se Elizabeth a ve dvou letech má za sebou už hezkou řádku úspěchů ve výstavních kruzích po celé Evropě. Po naší Bety  Simbadovi Del Alcazar jsme si nechali fenku Tracy ( Electra Dar Tibetu), která  je opravdu velmi úspěšná a může se pochlubit úspěchem na prestižní výstavě v Anglii – Crufts 2011, kde zvítězila ve své třídě, ve velké konkurenci. Určitě je to první fenka z českého chovu, která na takové výstavě zabodovala.

Kontakt na chovatelskou stanici Eliška Vašková, Ostrava

Web: www.lhasa-apso.cz

Telefon: 596 228 040

Email: dar.tibetu@centrum.cz

Adresa:

Maryčky Magdonové 813/26

71600
Ostrava, Radvanice

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody