Chovatelská stanice Imperial Bohemia, Holín

Chovatelská stanice Imperial Bohemia, Holín
Chovatelská stanice Imperial Bohemia, Holín

Plemeni Shih-tzu se věnujeme 22let!

O chovatelské stanici
Plemeno shih-tzu mě učarovalo a provází již dlouhých 22let!!!!! Mým vůbec prvním shih-tzu byl droboučký zlatý shih-tzu s černou maskou, kterého jsme si tehdy neznalí přivezli od velkochovatelky různých plemen bez PP, chtěli jsme především kamaráda a parťáka pro našeho tehdy 7mi letého pudlíka- důsledků výběru štěňátka bez PP jsme se dočkali záhy a zdravotní problémy ho pak provázely celý život….nicméně jsme našeho Benjamínka milovali, hýčkali a díky naší péči se u nás dožil krásných 14let….navždy nás opustil v lednu roku 2008 a pudlík Filípek se dožil dokonce neuvěřitelných 18let a věřím, že velký podíl na tom měl právě i jeho šicu kamarád, díky kterému chytil v 7mi letech druhý dech:-)
V roce 2002 jsem si konečně splnila svůj sen a do svého tehdy malého bytečku jsem si pořídila svou vlastní vytouženou fenku s PP a samozřejmě také ZAKLADATELKU chovu v mé stanici- Zealotry Bohemia Acro- přivezla jsem si ji tehdy ze zcela zaplavených Štěchovic a dodnes o ní mluvím jako o ,,štěchovickém pokladu“ . Brzy na to jsem si zažádala o registraci chovatelské stanice a začala jsem se aktivně účastnit výstav- začátky byly samozřejmě kruté a velmi krušné a plné neúspěchů, ale žádný učený z nebe nespadl a my jsme zkrátka sbírali zkušennosti a poznávali přátele.
V roce 2003 jsem poznala úžasnou kamarádku, letitou chovatelku Ivetku Kozákovou, která mi velmi pomohla v začátcích chovu, výstav, úpravy a zkrátka všeho co se šicinek týká! Díky ní přišel v prosinci 2003 na svět také náš první premiérový vrh A a Ivetka mi je skvělým rádcem a kamarádkou dodnes- za což ji velmi děkuji!
Z vrhu A doma zůstala dvě štěňátka – pes Amor Imperial Bohemia ,,Rudík“ a fenka Anabell Imperial Bohemia ,, Nelinka“ – s oběma jsem začala objíždět všechny možné výstavy od oblastních po mezinárodní nejen u nás, ale také na Slovensku a v Polsku, brzy se dostavily první úspěchy a z našich dětiček se záhy stali několikanásobní šampioni – z Rudíka také několikrát i vítěz plemene, klubový vítěz a v neposlední řadě také skvělý krycí pes, který dodnes nejen výborně kryje, ale také dává krásné a povedené potomky- včetně toho nejvydařenějšího, kterého mám dnes také doma….v srpnu roku 2006 se v CHS Iveko-Dog narodila fence Ch. Chocolate Kiss Bohemia Acro… právě po mém Amorovi – úžasná fenka o které již samotné jméno říká vše: Noblesa of Amor Iveko-Dog- tato černobílá fenka, byla vyjímečná už od narození, narodila se jako jedináček, u mě se vyskytla nejdříve pouze na hlídání, ale už po 14ti dnech bylo rozhodnuto, že zůstane NAVŽDY! Byla a je jednou z těch štěňat, které se narodí jednou za xx let!!! Naprosto vyjímečné a úžasné povahy, dokázala si získat naprosto každého od návštěv až po rozhodčí ze všech koutů světa! Od své 1. výstavy v ČR – kde okamžitě získala Velmi nadějná 1 a BIS dorost!!!!! Zářila na každé výstavě a ve své době byla až na malé vyjímky téměř neporazitelná- do jejích 3let se stala junior šampionem a klubovým šampionem ČR, šampionem českým, slovenským, polským, klubovým, Českým grandšampionem a INTERŠAMPIONEM, získala nezčetněkrát CAC, mnohokrát se stala vítězem plemene- včetně klubové výstavy z takřka 60ti shih-tzu a v roce 2008 zazářila i na Evropské výstavě v Budapešti- kde ve velké světové konkurenci získala CAC ve třídě otevřené!
Dalším mým odchovem, který tvoří naší smečku je fenka z vrhu B- Brilliant Star Imperial Bohemia- ,,Fíbí“ , jejím otcem je vynikající kanadský import – naprosto famózní Wenrick´s Mover and Shaker ,,Šejk“ – po kterém jsem si prostě musela nechat nějaké štěňátko. Fíbí je fenka sice většího vzrůstu- nicméně dokonalé kostry, s krásnou velkou kulatou hlavou, pevného a úžasně rovného hřbetu, přímo ukázkového ocasu- krásný a vysoký oblouk a po otci zdědila nádhernou srst a dokonalý pohyb! Bohužel už ve 3 měsících měla velmi vážný úraz oka a jizvy se léčily velmi dlouho- na svou první výstavu vyrazila až téměř v roce a to se podepsalo na tom, že Fíbí nepřilnula k výstavnímu prostředí, tak jak by měla- předváděla se sice vždy krásně a bez problémů, ale bylo na ní vidět, jak moc ji to nebaví- a zkrátka tomu chyběla ta šťáva, grády a trochu toho exhibicionismu, na který jsem v té době byla zvyklá od Noblesy a tak jsem se po jejím prvním vrhu – rozhodla, že jí nebudu přes její nechuť vláčet dále po výstavách – dostala slušivý sestřih a užívá si volnosti bez srsti:-)
Do dnešního dne se nám podařilo úspěšně odchovat 11 vrhů krásných štěňátek. Jsme opravdu malá chovatelská stanice, naši pejsci se naprosto volně pohybují po celém domě i zahradě, spinkají s námi- pokud chtějí v posteli a užívají si veškerého komfortu- štěňátka u nás tedy nejsou jak na běžícím pásu.
Vždy si je užíváme a neustále je s nimi někdo- kdo na ně dohlíží, ohrádky se používají pouze pro bezpečnost právě štěňátek, dospělé pejsky u nás v ohrádkách nenajdete a i malé nezbedníky pouštíme- velmi často volně po bytě, aby navykli normálnímu chodu domácnosti, postupně je socializujeme a učíme čistotě, takže Vám nehrozí- že by jste od nás dostali štěňátko, které 2 měsíce nepoznalo nic jiného než stěny ohrádky a bylo pak vykulené z toho, co všechno na něj číhá v bytě či domě!!!!!!
O štěňátka se snažíme starat opravdu velmi pečlivě a tak vybíráme vždy pouze ze superprémiových krmiv, doplňků stravy, vitamínů, špičkovou kosmetiku, kvalitní odčervovací přípravky a samozřejmě osvědčené vakcíny! Dáváme si záležet i na výběru budoucích majitelů našich odchovů a zatím se nám to velmi daří- mnohokrát děkujeme úžasným majitelům našich ,,dětiček“, že jsou s námi ve stálém kontaktu a řada z nich nás i pravidelně navštěvuje!!!!!
Budoucím páníčkům našich štěňátek zaručujeme doživotní chovatelský a poradenský servis, péči o srst, pokud je to v našich silách a možnostech, tak i hlídání, každé miminko dostává na cestu bohatou výbavičku. Neodchováme a nedělíme štěňátka na výstavní a na mazlíčky…..mazlíček musí být každé štěňátko v první řadě!!!!!!!!! Pokud se s ním budete později účastnit výstav – budeme samozřejmě rádi a se vším Vám mile rádi pomůžeme, ale pakliže Vám výstavy nic neříkají- rozhodně Vás k nim nebudeme nutit! Na prvním místě je vždy láskyplný domov!
Chov jsem zpočátku brala hodně negativně- vždy jsem se bála štěňátka odchovat a pak se s nimi loučit, po druhém vrhu se u mě prolomila bariéra díky skvělým lidem, kteří si od nás štěňátka pořídili! Zjistila jsem, že díky štěňátkům- rozdávám lidem radost, mnoho z nich mi nadšeně píše- jak se díky shih-tzu změnil jejich život a vždy je to k lepšímu !!!!! A já získávám úžasné nové přátelé a to u mě je důvod č. 1- proč se věnuji chovu!
Shih-tzu je totiž opravdu DÁRCE ŠTĚSTÍ- a kdo ho doma nemá-nikdy to nepochopí:-)
V letošní roce 2013 naše chovatelská stanice oslaví své již 10ti leté výročí!!!!!! Za tu dobu jsme u nás zdárně odchovali 10 vrhů krásných štěňátek, z nichž vzešla i řada velmi úspěšných výstavních jedinců- junioršampionů, šampionů i multišampionů, v loňském roce přibyla i první veteránšampionka!!!!! Několik jedinců působí i v dalších chovatelských stanicích u nás i v zahraničí a zdárně se uplatnili také v chovu.
Od roku 2010 působím mimo jiné také ve funkci bonitačního referenta Shih-tzu klubu ČR. 
V roce 2013 se u nás stala velká rodinná tragedie a můj otec takřka zemřel na mohutné krvácení do mozku způsobené mozkovým infarktem a následně i srdečním infarktem- díky naší péči a homeopatii jsme ho s maminkou drželi při životě ještě dalšího 2,5 roku, ale díky velmi náročné 24h péči muselo jít vše ostatní stranou, proto jsem v té době přerušila chov i výstavy. Nicméně od té doby se velice prohloubilo mé další hobby a tím je alternativní medicína- především homeopatie a bachova terapie, kterými se zabývám už více než 11 let- do roku 2015 jsem tyto metody aplikovala pouze na mých psech a psech mých letitých přátel, nicméně zkušeností byla velká spousta, následovalo ještě hlubší poznávání těchto metod, které jsem hojně používala a pomáhala tak i svému tatínkovi. Díky mé dlouholeté kamarádce MVDr. Menclové jsem byla v loňském roce požádána o spolupráci Homeopatickou lékařskou asociací, kterou mé zkušenosti v oblasti kynologie nadchly, ihned mi nabídli možnost psát pro ně odborné články a po velmi kratičké době pro mě vymezili dokonce celou samostatnou sekci na portálu Svět homeopatie- která se jmenuje kynologické homeorady- netrvalo dlouho a přišla další úžasná zpráva, že mé články budou zařazeny i do připravované knihy- na které se stále pracuje. Je to pro mne velká čest i výzva do budoucnosti. Jelikož mne kontaktuje velké množství klientů, kteří chtějí řešit problémy svých mazlíčků individuálně- zavedla jsem i možnost osobních konzultací v oblasti alternativní terapie.

Kontakt na chovatelskou stanici Imperial Bohemia, Holín

Web: www.imperial-bohemia.wbs.cz

Telefon: 736 215 215

Email: imperial-bohemia@seznam.cz

Adresa:

Holín 130
50601

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody