Chovatelská stanice Jan Blažíček, Znojmo

Chovatelská stanice Jan Blažíček, Znojmo
Chovatelská stanice Jan Blažíček, Znojmo

Provoz chovatelské stanice psů plemen Jack Russell terrier. Účastníme se výstav psů. Prodej psů pouze s průkazem původu.

Jack Russell Terrier

Povaha plemene

Jack Russell je odvážný a nebojácný pes, je velmi bystrý a inteligentní, živý, přátelský a sebevědomý.

 

Popis Jack Russell teriéra

Kohoutková výška Jack Russella se pohybuje mezi 25 až 30 cm (platí, že na 5 cm kohoutkové výšky, má být hmotnost 1 kg).

Čenich je poměrně velký a černý. Jack Russell teriér má velmi silné a široké zuby v nůžkovém skusu. Oči tvaru mandle jsou malé, tmavé a jiskrné s bystrým výrazem, nesmí vystupovat. Oční víčka jsou těsně přilehlá, okraje černě pigmentované. Uši jsou zavěšené a velmi pohyblivé. Hlavu nosí tento teriér velmi elegantně.

Hrudník je více hluboký než široký, žebra dobře klenutá, směrem k zádi se zplošťují. Vrchol hrudní kosti přesahuje ramenní kloub. Tlapy jsou kulaté a pevné, polštářky tvrdé, klenuté. Ocas visí v klidu, volně, při pohybu je vztyčený, pokud je ocas kupírovaný, měl by být při vztyčení v úrovni uší.

Srst Jack Russell teriéra může být jak hladká, tak drsná. U obou variant musí být tuhá, uzavřená a hustá. Srst je velmi odolná proti nepřízni počasí. Zbarvení je celobílé, nebo s černými, tříslovými až hnědými, citronovými nebo trikolorními znaky. Bílá barva musí vždy převládat. Barevné odznaky by měly být omezeny na hlavu a kořen ocasu.

Klasifikace FCI

Podle standardu mezinárodní kynologické federace (FCI), patří Jack Russell Teriér do skupiny III. – Teriéři, sekce 2 – Malí teriéři. Oficiální zkratka v České republice je JRT. Číslo standardu je 345 (Velká Británie).

 

Základní péče o psa

Srst Jack Russell teriéra nevyžaduje přílišnou péči, psa stačí občas vykartáčovat. Drápy se udržují krátké.

Historie plemene Jack Russell teriér

Jack Russell teriér byl vyšlechtěn reverendem Johnem Russellem v 19. století v Anglii, kde chyběl malý obratný pes pro práci pod zemí na plašení kořisti v doupatech. Vyšlechtěny byly dvě varianty, jejich rozdíl byl pouze ve výšce a proporcích. Vyšší varianta plemene je dnes známá jako Person Russell teriér, nižší variantu psa dnes známe pod názvem Jack Russell teriér. Dodnes je pes využíván i jako krysař, ale převážně jako milý společník.

Kontakt na chovatelskou stanici Jan Blažíček, Znojmo

Web: www.jrt-chovpsu.cz

Telefon: 773 565 556

Email: info@kaplanka.cz

Adresa:

Tkalcovská 488/8
66902
Znojmo

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody