Chovatelská stanice Marcela Zourková, Dražovice

Chovatelská stanice Marcela Zourková, Dražovice
Chovatelská stanice Marcela Zourková, Dražovice

Provozujeme chovatelskou stanici kníračů malých.

Naši první fenku AGÁTU SVITAVSKÝ RADLAS (Hayjoy Signia To Araukarity x Eta Golden Araukarity) jsme si přivezli domů v prosinci 1995. Od první chvíle si získala všechny členy naší rodiny. Po úspěšně absolvovaných výstavách, rentgenu kyčlí (DKK 0/0) a složených zkouškách vloh retrívrů se stala v roce 1997 chovnou fenou a zakladatelkou naší chovatelské stanice, která byla mezinárodně uznaná v srpnu 1997. V roce 1998, díky své klidné a vyrovnané povaze, začala docházet za postiženými dětmi na canisterapii ve Sdružení „Piafa“ ve Vyškově.

V prosinci téhož roku jsme Agátě pořídili psí kamarádku ASTRID THE BEST GOLD (Bon Ami Bohemians Gold x Felon Rescator), která již byla cíleně vychovávána pro účely canisterapie.

Na jaře 1999 složila Agáta úspěšně canisterapeutické zkoušky a v témže roce se jí narodila první štěňátka. Z Astrid vyrůstala velice nadějná fenečka i po exteriérové stránce. Na výstavách se velice dobře umísťovala a získala několik titulů. Ve dvanácti měsících složila OVVR, ve čtrnácti měsících canisterapeutické zkoušky a stala se také chovnou fenou. Její první štěňátka se narodila v září 2000. V dubnu 2001 se narodila Agátě i Astrid druhá štěňátka, z kterých u nás zůstala CITA z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU (Deril Zlaté slnko x Astrid the Best Gold). Tato fenečka byla také, jako její máma Astrid, vychovávána cíleně pro canisterapii. Úspěšně složila OVVR, canisterapeutické zkoušky, absolvovala výstavy a v lednu 2003 se stala chovnou fenou. V květnu téhož roku se jí narodila první štěňátka……….

Díky dobrým vztahům s myslivci místního mysliveckého sdružení měli naše psí holky možnost přijít i do kontaktu se zvěří a protože bylo vidět, že se jim tato práce velice líbila, předvedli jsme všechny na podzimních zkouškách, které úspěšně absolvovaly a staly se i lovecky upotřebitelnými.

Všechny naše goldenky mají opravdu zlatou povahu. Jsou využívány při canisterapii, v myslivecké praxi jako spolehlivé aportérky a hlavně jsou našimi vynikajícími společníky.


Naše štěňátka jsou odchovávána v domácím prostředí, výborně socializovaná, je jim věnovaná péče celé naší rodiny. Máme zájem, aby štěňátka získala majitele, kteří se jim budou plně věnovat a oni jim budou na oplátku dobrými společníky. Řada našich štěňat se dobře umisťuje na výstavách, zkouškách a někteří pomáhají lidem s určitým handicapem. S novými majiteli se snažíme být stále ve spojení, vždy jsme ochotni poskytnout radu a také pořádáme výcviková setkání.

Kontakt na chovatelskou stanici Marcela Zourková, Dražovice

Web: www.zdrazovskehohajku.cz

Telefon: 606 360 187

Email: marcela.zourkova@tiscali.cz

Adresa:

Dražovice 104
68301

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody