Chovatelská stanice Moravia Temperamento, Suchohrdly u Miroslavi

Chovatelská stanice Moravia Temperamento, Suchohrdly u Miroslavi
Chovatelská stanice Moravia Temperamento, Suchohrdly u Miroslavi

Provozujeme chovatelskou stanici Labradorského retrievera.

Informace o nás – ch.s. Moravia Temperamento

Pejsci nás s manželem provázeli již od dětství. Když jsme se poznali, měla jsem ročního dobrmana Baka. Společně jsme ho chodili venčit a manžel mi pomáhal při výcviku. Bak byl velmi dominantní pes a naučil nás důslednosti. Dožil se krásných deseti let. Jelikož jsme již měli děti , byla před námi volba výběru plemene. Po našich zkušenostech jsme již dobrmana nechtěli.

Plemeno milé, přátelské, vhodné k dětem = jedině labrador. Tito pejsci nás uchvátili. Svou vznešeností, milou povahou, otevřeným srdíčkem. A tak jsme si v létě 2001 jeli pro černého labradora Cara z Velkých louk. S proutěným košíkem, do kterého se už nevlezl. Černé klubíčko, okamžitě jsme se do něj zamilovali. Od té doby nás provází na každém kroku. Jako každý správný labrador miluje vodu, před kterou ho nikdo a nic nezastaví, ani v těch největších mrazech. Protože má Car průkaz původu přihlásili jsme se na výstavu. I přesto, že byl Car drobnější než ostatní labradoři, za svůj ladný pohyb vždy dostal výbornou. Vstoupili jsme do mysliveckého kynologického klubu v Brně a díky paní Jaroslavě Křížové jsme začali lovecký výcvik. Jelikož to Cara velmi bavilo, složili jsme podzimní zkoušky a začali jsme chodit na hony. Byli jsme čtyři a on sám, tak jsme se rozhodli, že mu pořídíme kamaráda. Žlutého labradora Dolárka z chovatelské stanice Rescue.

Díky psům jsme se odstěhovali z města do malebné vesničky Suchohrdly u Miroslavi. Chtěli jsme, aby pejsci měli pěkný výběh a také jsme se rozhodli aktivně zapojit do chovu labradorů.

V roce 2006 jsem si u kamarádky Renaty Krejčí zamluvila žlutou fenku. Shodou náhod jsem dostala nabídku i na její polosestru. Takže místo jedné jsme si domů v roce 2006 dovezli fenečky dvě. Půlroční Qwaru z Muchovy boudy a 8týdenní štěňátko Summer z Muchovy boudy. A tak vzniká naše chovatelská stanice „ Moravia Temperamento“.

 

Labradoři jsou super, ale chtěli jsme si s klukama pořídit ještě nějakého mazlíka pod peřinu, a tak po pečlivém výběru v mnoha plemenech jsme si vybrali Parson Russell Teriera. Doma miláček mazlivý, ale venku ďáblík. A tak nám přibyl další čtyřnožec, takže už u nás mají převahu. Ale dodávají nám spoustu energie a krásných chvil strávených společnými výlety.

 

V květnu 2010 do naší smečky přibyla Beauceronka Ballerinka. Oživila dění v naší rodině. Pěkně ji přijali labradoři a s parsonkou Františkou řádí po celém bytě. Ale jinak to má být velký hlídač, takže časem uvidíme, kdo ne koho bude dávat pozor :).

Kontakt na chovatelskou stanici Moravia Temperamento, Suchohrdly u Miroslavi

Web: www.moraviatemperamento.cz

Telefon: 774 422 257

Email: temperamento@maxcanin.cz

Adresa:

Suchohrdly u Miroslavi 128
67172

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody