Chovatelská stanice Nagajka, Jeníkovice

  0
  263
  Chovatelská stanice Nagajka, Jeníkovice
  Chovatelská stanice Nagajka, Jeníkovice

  Provoz chovné stanice plemena moskevský strážní pes. Nabídka štěňat.

  Stručný standard

  Standard byl schválen a přijat Ruskou federací chovatelů služebních psů v roce 1985.

  CELKOVÝ VZHLED:

  Moskevský strážní pes je velkého vzrůstu, masivní, s dobře vyvinutým svalstvem, vytrvalý, nenáročný na chov v různých klimatických podmínkách, vyrovnaný, nedůvěřivý k cizím, doporučuje se pro strážní a jiné druhy služby. Páteř je silná a pevná.

  VÝŠKA V KOHOUTKU:

  Nejcharakterističtější výška pro psy je 77 až 78 cm a pro feny 72 až 73 cm, spodní hranice u psů je nejméně 68 cm, pro feny 66 cm, horní hranice výsky není dána.

  HLAVA:

  Hlava je velká, mohutná, široká v lebeční části s dosti hlubokým přechodem od čela k široké mordě, zuby jsou velmi silné, velké s nůžkovým skusem, řezáky jsou v jedné linii. Uši zavěšené, trojúhelníkového tvaru, silné u kořene, pevně přiléhají předním krajem k lícním kostem.

  TĚLO:

  Hrudník je hluboký, široký, dlouhý, s okrouhlými žebry, který se viditelně rozšiřuje k zadní části. Končetiny jsou přímé a paralelní, tlapy jsou velké a kulaté. Ocas je vysoko nasazen, u kořene silný, při vzrušení se zvedá nad linii zad.

  SRST:

  Srst je hrubá, delší, těsně přiléhající, hustá, s dobře vyvinutou podsadou. U psů jsou více vyvinuty obrysové chlupy, které jsou vidět na krku v podobě hřívy a za ušima, na nohou a na ocase.

  BARVA:

  Zbarvení je rezavé s bílou, skvrnitě bílé s rezavými nebo šedohnědými plotnami. Hruď, přední končetiny do výše lokte, zadní do bérce a konec ocasu jsou bílé.

  POHYB:

  Charakteristickým pohybem pro toto plemeno je krátký klus a těžký cval.

  Plemeno moskevský strážní pes není uznáno FCI.

  Kontakt na chovatelskou stanici Nagajka, Jeníkovice

  Web: www.leier.cz/nagajka

  Telefon: 495 582 782

  Email: bivoj@leier.cz

  Adresa:

  Jeníkovice 146
  50346

  Otevírací hodiny:

  • Dle dohody