Chovatelská stanice Paluduz, Mirošov

Chovatelská stanice Paluduz, Mirošov
Chovatelská stanice Paluduz, Mirošov

Zabýváme se chovem plemene irský vlkodav, deerhound a australský teriér. Dále chováme kočky plemene somálská kočka a evropská kočka.

Jsme celkem normální rodina.

Tatínek Luděk je veterinář a jeho velké záliby jsou mimo práce motoveteráni, paroveteráni a poznávání posledních zbytků pralesa v Indonésii.

Maminka Pavla je veterinární technička a zemědělská inženýrka oboru zootechnika. Její velkou láskou jsou koně a chov psů především Irských vlkodavů. Chcete vidět její kozy?

Se starším synem Bohumilem (*1992) a mladším Přemyslem (*2000) bydlíme v krásném městě Mirošově u Rokycan, kde jsme si vybudovali prima roubenou chaloupku.

Irský vlkodav

První fena Irského vlkodava AKIMA PETRŮV DVŮR nás bohužel tragicky opustila po těžkém úrazu. Další fenkou byla úžasná FANČA OD ŠVEJKA, která mě inspirovala nejen k výstavám, ale i k chovu tohoto krásného plemene. Dosáhla mnoha výstavních úspěchů – šampion ČR, SR  a šampion klubu WDK. Odchovala tři vrhy a její potomci se uplatnili v chovu (AMOK, BENJAMIN, CORA, CECILY). Dožila se 9 let, které ukončila zrádná rakovina kosti. Chtěla bych poděkovat chovatelce paní Libušce Švejkové za přátelství a cenné rady, které mi spolu s Irskými vlkodavy a posléze Deerhoundy a Australskými teriéry dala. Také patří můj dík majitelům chovatelské stanice Von der Oelmühle v Německu, pánům Jürgenu Papenfuß a Jürgenu Rösner, kteří mi celá léta umožňují využití jejich kvalitních krycích psů a nikdy mi neodmítli pomoc.

Druhou chovnou fenou chovatelské stanice PALUDUZ se stala MAGENTA VON DER OELMÜHLE – výborná společnice, která do chovu přispěla sílou kostry a milou povahou. Odchovala tři vrhy a neváhala jsem si ponechat její dceru ELISABETH zvanou „Bětuška“, nyní pokračovatelku chovatelské práce. MAGENTA narozená 11.6.1996 užívá ve svém věku zasloužilý důchod a je stále vůdčí fenou naší smečky.

ELISABETH PALUDUZ získala nejvyšší titul Interšampion, zvítězila též na světové výstavě v Amsterodamu (v mezitřídě) a poté odchovala svůj první vrh. Nejlépe se prosazuje její syn HUCKLEBERRY FIN, který nám dělá radost na výstavách a jeho sestra HONNY.

V roce 1995 přibyl do naší rodiny pes importovaný z Finska BROKENWHEEL KODON zvaný FIN. Byl typický svou vynikající povahou, kterou předával svým potomkům. Přispěl do chovu 6ti vrhy, z nichž někteří jsou šikovní na dostihové dráze (vrh „A“ Z PALEOLITU) i na výstavách (ABRAM SIDERIT). Dožil se bez zdravotních problémů 9 let.

Dalším vynikajícím potomkem MAGENTY byl úžasný pes GANDALF PALUDUZ, který zůstal doma. Dosáhl nejvyšších titulů u nás a i v zahraničí – Interšampion, 15x získal titul CACIB. K mému velkému zármutku uhynul na torzi žaludku ve věku 3,5 let. S jeho smrtí se nikdy nesmířím. Doufám, že jeho předpoklady ponesou jeho potomci.

V současné době je naše smečka posílena o dvě dorostenky ENIGMU MAKARIKARI a BEN VARREY REALLY IRISH.

Deerhound

Při návštěvách chovatelské stanice Von der Oelmühle mi učarovalo ještě jedno plemeno velmi podobné irským vlkodavům.V roce 1997 jsem získala první fenu skotského jeleního psa AXETA Z BENÁTECKÉHO KŘEMENE.  První vrh odchovala v roce 1999 a umožnila mi poznat úžasné vlastnosti tohoto starého plemene.

V současné době máme s její dcerou ALPAKOU PALUDUZ odchováno ze 3 vrhů celkem 22 štěňátek deerhoundů, kteří nám dělají velkou radost.

Kontakt na chovatelskou stanici Paluduz, Mirošov

Web: www.paluduz.cz

Telefon: 604 772 363

Email: pavla@paluduz.cz

Adresa:

Čtrnáctka 633
33843
Mirošov

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody