Chovatelská stanice Pančavská stezka, Jihlava

Chovatelská stanice Pančavská stezka, Jihlava
Chovatelská stanice Pančavská stezka, Jihlava

Provozujeme chovatelskou stanici psů. Nabízíme štěňata. Zabýváme se výcvikem sportovní kynologie.

Cílem této chovné stanice není jenom ježdění po výstavách a sbírání výstavních ocenění a nebo jenom odchov štěňat. Především chci aby pejsci měli radost z toho, co dělají a štěňata odchovaná u mně byla zdravá, s dobrou povahou, a předávala dál výborné vlastnosti svých předků a také aby psíci byli dobří kamarádi a nebo sportovně založení.

V roce 1997 jsem začala provozovat psí hotel Dášenka
a na těchto stránkách mně můžete kontaktovat. Zajišťuji celoroční provoz, kdy pohlídám a ubytuji pejska po dobu nepřítomnosti pánička.

K tomu se dále aktivně zabývám výcvikem sportovní kynologie a nejen německých ovčáků. Jako instruktorka ve výcvikových kurzech, určených pro začínající psovody a jejich svěřence, předávám dál své zkušenosti.

K westům neodmyslitelně patří jejich typický vzhled a to znamená upravu srsti trimováním. Na mé první fence Verunce (Uverette) jsem se učila a zdokonalovala v trimování a dnes upravuji jak westy na výstavy tak i domácí gaučáky a plemena která vyžadují trimování.

Co závěrem dodat: psi jsou mým velkým koníčkem a pracovní náplní.

WEST HIGHLAND WHITE TERRIER

Standard FCI č. 85 / 20.01.1998

Země původu: Velká Británie
Datum zveřejnění původního platného standardu: 24.06.1987
Využití: teriér
Klasifikace FCI: skupina 3 – teriéři, sekce 2 – nízkonozí teriéři, Bez pracovní zkoušky.

Celkový vzhled: Pes silné stavby těla, s  hlubokým hrudníkem a  žebry sahajícími daleko dozadu; rovný hřbet, přední a  zadní fronta plná síly, na  svalnatých nohách; v  náležité míře vykazuje znamenité spojení síly a  aktivity.

Chování a  povaha: Malý, aktivní, hravý, houževnatý pes se značným sebevědomím a  uličnickým výrazem. Ostražitý, čilý, odvážný a  sebejistý, avšak přátelský.

Hlava: Vzdálenost od  týlu k  očím je mírně větší než délka mordy. Hlava je bohatě osrstěná a  je nesená v pravém nebo menším úhlu k  ose krku. Hlava nemá být nesena vysunutá vpřed.

Lebeční část:

Lebka: Mírně klenutá, čelní partie mají od  jednoho kraje k  druhému hladké obrysy. Od  nasazení uší k  očím se nepatrně zužuje.

Stop: Výrazný stop, tvořený bezprostředně nad očima silnými nadočnicovými oblouky, které přes oči mírně přečnívají a  mezi očima vykazují slabou prohlubeň.

Obličejová část:

Nos: Černý, poměrně velký nos, který se zbývající částí mordy tvoří hladký obrys. Nos nevyčnívá dopředu.

Morda: Morda se od  očí směrem k  čenichu postupně zužuje. Morda není pod očima vpadlá, ani příkře spadající, nýbrž je dobře vyplněná.

Čelisti / zuby: Silné a  rovné čelisti. Mezi špičáky jsou natolik široké, aby byl vyjádřen požadovaný uličnický výraz. Zuby jsou v  poměru k  velikosti psa velké, s  pravidelným nůžkovým skusem, to znamená, že horní zuby těsně překrývají spodní zuby a  jsou kolmo vsazené do čelistí.

Oči: Posazené daleko od sebe, středně velké, nejsou vypouklé. Oči jsou pokud možno co nejtmavší, mírně zapadlé, s  bystrým a  inteligentním výrazem a  zpod hustého obočí působí pronikavým pohledem. Světlé oči jsou vysoce nežádoucí.

Uši: Malé, vztyčené a pevně nesené, zakončené výraznou špičkou. Nejsou nasazené ani příliš daleko od  sebe, ani příliš blízko. Srst na uších je krátká a hladká (sametová) a  neměla by se stříhat. Na špičkách uší nesmějí být střapečky srsti. Kulaté, široké, velké nebo tlusté uši nebo srstí příliš porostlé uši jsou nanejvýš nežádoucí.

Krk: Dostatečně dlouhý, aby umožnil požadované nasazení hlavy; svalnatý, postupně se rozšiřující k  základně a plynule přecházející do hezky šikmých ramen.

Tělo: Kompaktní.

Hřbet: Rovný.

Bedra: Široká a silná.

Hrudník: Hluboký; žebra v  horní polovině dobře klenutá, z  boku působící dosti plochým dojmem. Zadní žebra značně hluboká; odstup mezi posledním žebrem a  pánevní končetinou je tak krátký, jak jen vyžaduje volnost pohybu.

Ocas: Dlouhý 12,5 až 15 cm, pokrytý drsnou, ne však přerostlou srstí (bez vlajky). Ocas je pokud možno co nejrovnější, nesený čile, nikoliv však vesele, či přetočený nad hřbet. Dlouhý ocas je nežádoucí a  neměl by být v žádném případě kupírován.

Končetiny

Hrudní končetiny: Nohy krátké, svalnaté a  rovné, hustě pokryté krátkou hrubou srstí.

Ramena: Umístěná šikmo vzad. Lopatky jsou široké a  přiléhají těsně ke stěně hrudního koše. Ramenní kloub je umístěn vpřed.

Lokty: Těsně přiléhají a  umožňují volný pohyb hrudních končetin, souměrný s  osou těla.

Pánevní končetiny: Silné, svalnaté a  přes záď široké. Nohy jsou krátké, svalnaté a  šlachovité.

Stehna: Velmi svalnatá stehna nestojí příliš daleko od  sebe.

Hlezna: Dobře zaúhlená a  posazená pod tělem tak, aby byla v postoji i v  pohybu poměrně blízko u sebe. Strmá nebo slabá hlezna jsou nanejvýš nežádoucí.

Tlapky: Přední tlapky jsou větší než zadní; okrouhlé, přiměřeně velké, silné, s  tlustými polštářky, pokryté krátkou drsnou srstí. Zadní tlapky jsou menší a  mají tlusté polštářky. Povrch polštářků a  všechny drápy mají být nejlépe černé.

Chůze / pohyb: Volný, přímý a  celkově lehký pohyb. Hrudní končetiny volně vybíhají vpřed z  ramen. Pohyb pánevních končetin je volný a  silný, končetiny se pohybují blízko u  sebe. Kolenní klouby a  hlezna jsou velmi pružná, hlezna jsou zatahována pod tělo a  dávají tak končetinám řádný posun. Strmý, škrobený pohyb pánevních končetin a  kravská hlezna jsou vysoce nežádoucí.

Osrstění

Srst: Dvojí. Krycí srst je tvořena z  drsné srsti, zhruba 5  cm dlouhé, bez jakéhokoli zvlnění. Podsada, která připomíná kožešinu, je krátká, měkká a  přiléhavá. Otevřená srst je nanejvýš nežádoucí.

Barva: Bílá.

Velikost: Výška v  kohoutku přibližně 28  cm.

Vady: Každou odchylku od výše uvedených požadavků je třeba považovat za vadu a  míra závažnosti, s  jakou by se mělo na tuto vadu pohlížet, by měla být přímo úměrná stupni odchylky.

Poznámka: Psi by měli vykazovat dvě zřetelná normální varlata, plně sestouplá v  šourku.

Kontakt na chovatelskou stanici Pančavská stezka, Jihlava

Web: www.pancavska-stezka.eu

Telefon: 605 253 554

Email: info@pancavska-stezka.eu

Adresa:

Brtnická 2990/43
58601
Jihlava

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody