Chovatelská stanice Rudolfovská skála, Dubičné

  0
  432
  Chovatelská stanice Rudolfovská skála, Dubičné
  Chovatelská stanice Rudolfovská skála, Dubičné

  Zajištění chovu Nova Scotia Duck Tolling Retrieverů a Staffordshire Bull Terrierů.

  HISTORIE A SOUČASNOST CHOVATELSKÉ STANICE (1983 – 2010)

  aneb 27 let kynologických zkušeností…

  Naše chovatelská stanice RUDOLFOVSKÁ SKÁLA byla založena pro chov belgického ovčáka v roce 1983.
  2O let jsme se zabývali aktivně chovem tohoto plemene až do roku 2003, kdy jsme odchovali vrh poslední. Trend, kterým se chov začal ubírat, nám vzal chuť k dalšímu chovu. Snad to nebylo ztracených dvacet let. Zanechali jsme v chovech v ČR, SR, SRN, Rakousku a Dánsku mnoho skvělých pejsků a fenek varianty Tervueren a Malinois. Odchovali jsme desítky šampionů, interšampiony i letošní „dortmundskou“ světovou vítězku. Zůstávají nám trvalá přátelství, která nezmizela s ukončením chovu belgických ovčáků. Bylo nám líto hodit 20 let života s belgičany za hlavu.
  Překlenout těžké rozhodování nám pomohlo plemeno, které pro jedinečnou povahu a nenáročnost zcela zaplnilo naše srdce. Jsme vděčni tomu, kdo ho vyšlechtil. Plemeno jenž nás tolik zaujalo se jmenuje: NOVA SCOTIA DUCK TOLLING RETRIEVER, nebo-li retrívr z Nového Skotska v Kanadě.
  Tady v Čechách dostal zkrácený název TOLLER. Chceme se chovu věnovat se stejným úsilím jako belgičanům.
  Ne příliš mnoho psů, protože hodláme pokračovat v loveckém výcviku a chceme jim věnovat maximum svého času.
  S ohledem na náš věk je Toller ideál, hlídá stejně dobře jako tervueren, jen velikost a ovladatelnost je nesrovnatelná. 45-5Ocm a 2Okg váhy se zvládá s přehledem a bez potíží. Objevili jsme prostě plemeno z velké řady u nás chovaných, to pravé ořechové pro nás.
  Chceme chovat Tollery ve stejné kvalitě jako belgické ovčáky, s ohledem na zdraví, povahu a exteriér. Moc rádi bychom navázali nová trvalá přátelství prostřednictvím našich štěňátek Tollerů.
  Za dvacet let chovu jsme neměli ani jednu reklamaci na zdraví, kvalitu, povahu a výživu u nás odchovaných štěňátek. Naopak, všichni si moc pochvalovali a spokojenost jim zůstala. Je to ta nejkrásnější odměna pro nás. Vždyť proto chováme… aby také druzí lidé měli radost z našich štěňátek a oni jim na oplátku dávali lásku a oddanost. Právě v dnešní době je leckdy člověk odkázán právě na lásku psa a věřte je to to nejlepší, co můžete mít. Trvalé a pěkné domovy jsou zase odměnou pro nás, chovatele.
  Belgičané u nás dožívají spolu po boku Tollerů. Všichni se diví jak to, že nervózní a vznětliví belgičani běhají s Tollery. Je to proto, že Toller se snese s jakýmkoliv psem či plemenem.
  Jediné co zbylo z naší minulosti s belgičany je, že dále zastávám funkci rozhodčí pro posuzování tohoto plemene a kniha Belgičtí ovčáci, kterou jsem napsala před šesti lety. A v neposlední řadě hodně krásných pejsků, fenek a přátel. Je to málo nebo hodně…. ?
  Vaše Stanislava Matušková, chovatelská stanice Rudolfovská skála

   

  Kontakt na chovatelskou stanici Rudolfovská skála, Dubičné

  Web: www.nova-scotia-retriever.cz

  Telefon: 721 286 094

  Email: stanislavamatuskova@seznam.cz

  Adresa:

  Dubičné 41
  37371

  Otevírací hodiny:

  • Pondělí až Neděle: Nonstop