Chovatelská stanice SKAR-LINE colour range, Rancířov

Chovatelská stanice SKAR-LINE colour range, Rancířov
Chovatelská stanice SKAR-LINE colour range, Rancířov

Provozujeme chovnou stanici anglických kokršpanělů.

 

Chovem kokršpanělů se zabývám už od roku 1985. Nejdříve jsem měl registrovanou chvatelskou stanici “ Kosovský ráj“  v České republice, kterou jsem v roce 1996 registroval mezinárodně u FCI s názvem „Skar-Line colour range“.

Chovnou stanici „SKAR-LINE colour range“ najdete v centru jedné z nejkrásnějších částí České republiky – Vysočiny, nedaleko města Jihlavy. Vesnička se jmenuje Rančířov a pokud nás budete chtít navštívit, podívejte se na kde nás najdete. Vzdálenost z Prahy je 112 km po dálnici D1, z Vídně 140 km po silnici I/38. Důvod proč jsme se přestěhovali z Jihlavy je ten, že jsme chtěli svým čtyřnohým kamarádům vytvořit ty nejlepší podmínky pro psí život – dostatek prostoru pro pohyb uprostřed krásné přírody. Myslíme, že se nám to docela podařilo, konečně posuďte sami – zveme Vás na krátkou procházku po našem RANČI , který hlídají  brazilské fily.

Mnoho mých odchovů dosahuje na výstavách vynikajících výsledků a bezproblémů si vybojovalo tituly Šampionů. Více než vítězství s jednotlivými psi si cením titulů nejlepší chovatelská skupina, který se mi podařilo získat 35 krát v letech 1994- 2015. Tento titul jsem získal na mezinárodních výstavách v České republice,Rakousku, Německu, Slovensku, Maďarsku a Luxembursku .

Dovolte mi, touto cestou poděkovat chovatelům, jejichž rady, mi v začátcích,  velice pomohly. Jedním z prvních byl MVDr. Ladislav Svatoš, který mě postupně seznamoval s vynikajícími chovy v zahraničí. Další dík patří holandské chovné stanici v. Mondanou ( paní Klenjans), ze které jsem si přivezl prvního chovného psa – One Blue Selection v. Mondanou. Tento pes sevýznamnou měrou zasloužil o vytvoření line mého chovu.

K dalšímu zvýšení kvality chovu významně přispěl  importovaný pes ze Skotska – Lynwater Shiant ,z chovné stanice Lynwater ( paní E. MacLean), s jehož výběrem a koupí mi pomohla paní Jackie Rowland. V průběhu let jsem si z této chovmé stanice pořídil několik chovných psů a fen. 

Paní E.MacLean patří můj velký obdiv za to, jaké krásné má kokry a také velký dík, že jsem mohl opět do své linie přivézt novou krev.

Velký dík patří také paní Lee BogersDam, od které jsem si pořídil chovného psa Tripol´s Discuys Dalimit. Bylo mi velkou ctí, že si paní BogersDam ode mě do své chovatelské stanice odvezla mého krycího psa Eros Skar- Line c.r. 

Kontakt na chovatelskou stanici SKAR-LINE colour range, Rancířov

Web: www.skarline.cz

Telefon: 777 759 717

Email: skarkova.z@gmail.com

Adresa:

Rančířov 51
58601

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody