Chovatelská stanice WestEnd of Rubin, Vysoká nad Labem

Chovatelská stanice WestEnd of Rubin, Vysoká nad Labem
Chovatelská stanice WestEnd of Rubin, Vysoká nad Labem

Provozujeme chovatelskou stanici psů plemene Jack Russell teriér.

Bydlíme ve Vysoké nad Labem, kousek od Hradce Králové. Chovnou stanici jsme založili v roce 2012, aby naše krásná fenka Jenny mohla mít štěňátka s průkazem původu. Fenka je stále v kontaktu s lidmi, neskutečný mazel a hlídač. V lese se cítí jako ve svém živlu, srnky a zajíci mají co prchat.

Nabízíme k prodeji štěňátka Jack Russell Teriér s PP po výborných rodičích za rozumnou cenu dohodou. Rodiče i další předci jsou vynikající povahově a úspěšní na výstavách. Nabízíme 2 pejsky a 1 fenku – všichni trikolorní. Štěňátka jsou chovaná v rodinném prostředí, velmi milá a přátelská, zároveň nebojácná a temperamentní. Odběr od 17.5.2012. Štěňátka budou odčervená, očkovaná, čipovaná, s europasem a se smlouvou a zárukou. Jsou krmena pouze značkovými krmivy!

O plemeni

Jack Russell teriér je velmi temperamentní psík, který je velmi populární především v Austrálii, kde jsou největší chovy a Británii odkud pochází avšak není zde standardem uznán. Je to pes, který má rád legraci a své rodině je oddán. Většinou je k lidem přátelský a je oblíbený u dětí. Původně byl vyšlechtěn pro norování lišky. Jack russel teriér je velmi milý a přátelský psík.

Tělesná stavba

Hlava teriéra je přiměřeně velká vzhledem k tělu, má delší čenich, černé pysky a nos. Uši jsou kratší a převislé. Má středně mohutný hrudník a kratší rovné nohy. Délka těla je poměrně stejná jako výška teriéra. Zadní nohy jsou i přes menší velikost psa velmi dobře osvalené. Tělo je svalnaté a velmi pohyblivé.

Srst

Jack Russell teriér má tři druhy srsti – hladkou, hrubou a broken, která je delší,avšak přiléhavá. Hrubou i broken srst musíme pravidelně trimovat, jinak ji najdeme všude po domě, avšak tato delší srst je zaručeně lépe vysavatelná a nezabodává se do koberců tolik jako hladká.

Potřeby a nároky psa

Pes je velmi vhodný do města, vzhledem ke své velikosti a nárokům. Nejde snadno vycvičit, při větší píli toho však jde dosáhnout, je to docela svéhlavý pes. Potřebuje pohyb, proto je nutné s ním několikrát denně chodit na procházku. V případě nedostatečného vytížení psíka je zde riziko, že se bude nudit. To projevuje poměrně svérázně. Ničením bytu, kňouráním a rozčilováním se. Proto bychom měli dbát na dostatečný pohyb psa, nejvhodnější jsou dlouhé procházky, agility, aportování, které ma v krvi, pobíhání s ostatnímy psy atd. Vyhneme se tak nepříjemnostem v podobě rozkousaných bot, vyhrabané díře v posteli atd. Pokud si pořizujeme psíka, který nám bude ležet doma pod křeslem, měli bychom na JRT zapomenout. Pokud si však chceme pořídit veselého, pohyblivého, charakterního psa, se kterým budeme trávit hodiny venku v dešti, ve sněhu a v tropických vedrech a se kterým budeme provozovat agility, budeme mu do noci házet venku balonky a ráno v pět hodin se budeme radovat z toho, jakou má psík zase veselou náladu, je pro nás tento pes vhodným kamarádem, který nám bude dělat obrovskou radost každým dnem našeho soužití s ním. Při cvičení bychom se měli vyvarovat tělesných trestů, pejsek si vše zapamatuje a může se stát nervozním a agresivním. JR teriérové nejsou vhodní pro chovatele bez zkušeností a k jejich zvládnutí je třeba dostatek trpělivosti a pevná ruka, odměnou vám bude perfektní a veselý kamarád.

Kontakt na chovatelskou stanici WestEnd of Rubin, Vysoká nad Labem

Web: www.jrt.rubin.cz

Telefon: 775 924 451

Email: jaroslav@rubin.cz

Adresa:

Vysoká nad Labem
50331

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody