Chovatelská stanice ze Štípek, Šilheřovice

Chovatelská stanice ze Štípek, Šilheřovice
Chovatelská stanice ze Štípek, Šilheřovice

Věnuji se chovu a výcviku německého krátkosrstého ohaře.

Chovatelská stanice ze ŠtípekŠtípky je místní název hájenky a části lesa bažantnice v Šilheřovicích. Historie hájenky sahá až do roku 1852. Toto místo je i v současnosti sídlem chovatelské stanice ze Štípek a ta nese její název.

Německý krátkosrstý ohař – NKO – ušlechtilý, harmonický pes, jehož tělesná stavba zaručuje sílu, vytrvalost a rychlost. Jeho ušlechtilost podtrhuje vzpřímené držení těla, plynulé vnější linie, suchá hlava, dobře nesený ocas, přiléhající lesklá srst a prostorný, harmonický pohyb.

Pointer – POI –je harmonicky stavěný, celkově vyvážený. Působí dojmem síly a pružnosti. Jeho profil je tvořen půvabnými křivkami. Je aktivní a působí dojmem síly, odolnosti a rychlosti. Má dobrý charakter, je od přirozenosti vyrovnaný.

Historie

Štípky – je místní název hájenky a části lesa bažantnice v Šilheřovicích. Historie hájenky sahá až do roku 1852. Toto místo je i v současnosti sídlem chovatelské stanice a ta nese její název.

První zápis štěnat, všestranné feny Cedry z Esmera a psa Bora z Hofkova domu, chovatelské stanice Ze Štípek byl proveden 15.5.1986. Z tohoto spojení vzešli dva chovní psi Aran a Adar. Aran ze Štípek byl velmi úspěšný a dosáhl i na metu nejvyšší – zúčastnil se Memoriálu Karla Podhajského.

Další vrh následoval 19.1.1987 po všestranné feně STELA z HOFEROVA DVORA. Tato fena se stává zakladatelkou „chovatelské linie“ ze Štípek. Tato fena v různých spojeních dala celkem 6 chovných psů a 16 chovných fen.

Pro přínos krve země původu plemene byla Stela v roce 1989 nakryta psem ARCO von den SIEBEN BRUNNEN. Toto spojení velmi ovlivnilo další směr chovatelské stanice.

V roce 1989 vstupuje do chovu pes CAR od JIŘÍKŮ, který absolvuje MKP v I.ceně a získává titul interchampion.Car se stává hlavním plemeníkem pro chovatelskou stanici. Tito dva hlavní zakladatelé chovu a genetiky ze Štípek jsou dodnes ve všech rodokmenech psů, kteří vyšli a vycházejí z této stanice.

 

Kontakt na chovatelskou stanici ze Štípek, Šilheřovice

Web: www.chszestipek.cz

Telefon: 776 127 797

Email: zestipek@centrum.cz

Adresa:

Šilheřovice 11
74715

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody