Chovatelská stanice Monvi Salvia, Brno

Chovatelská stanice Monvi Salvia, Brno
Chovatelská stanice Monvi Salvia, Brno

Provoz chovatelské stanice plemene výmarský ohař krátkosrstý.

 Certifikát a registrace

Mezinárodně chráněná chovatelská stanice MONVI SALVIA byla na základě uznání FCI zaregistrována Českomoravskou kynologickou unií dne 05.08.2005 pod registračním číslem 840/05

 Název

Přiznám se, že o názvu své chovatelské stanice jsem přemýšlela hodně dlouho. A i když bylo třeba vymyslet název jedinečný, chtěla jsem, aby jméno, které ponesou naše štěňátka bylo především svým, byť skrytým, nebo přeneseným významem příhodné. Jméno takové, jenž by vyjadřovalo nejen důvody, které mě k chovatelské činnosti přivedly, ale dokázalo by také vystihnout můj vztah k výmarským ohařům..

Tím originálním, pro mě příhodným a zároveň i jedinečným názvem je„MONVI SALVIA“  A co pro mne tohle slovní spojení znamená?

„Monvi“ je jméno, vlastně přezdívka, kterou jsem dala své první fenečce výmarského ohaře Jívě z Krokočínských lesů. Nevím o tom, že by toto slovo mělo v nějakém jazyce konkrétní význam, vzniklo spíš jako zkomolenina dvou francouzských slov „mon = můj“ a „vie = život“ (jen pro přesnost uvádím, že gramaticky správný tvar je „ma vie = můj život“). Ale zcela v příměru tohoto významu změnila tahle šedivka můj život.

U druhé části názvu chovatelské stanice jsem se nechala inspirovat latinským výrazem pro šalvěj, mimořádnou, léčivou bylinku, jejíž listy jsou již od antiky považovány za symbol věčného života. Jméno „Salvia“ je odvozeno z latinského „salvere“, znamenajícího „nacházet se v dobrém zdraví, léčit“.

Kontakt na chovatelskou stanici Monvi Salvia, Brno

Web: www.monvisalvia.com

Telefon: 777 947 123

Email: markova@monvisalvia.com

Adresa:

Pavlovská 499/6
62300
Brno, Kohoutovice

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody