Deset nejoblíbenějších domácích mazlíčků (první část)

Deset nejoblíbenějších domácích mazlíčků (první část)

Která domácí zvířátka patří k těm nejoblíbenějším a z jakého důvodu? Které je vaším favoritem? Pojďte se podívat, kdo obsadil první až čtvrté místo.

1. Psi

Proč zrovna psi jsou na špičce žebříčku oblíbenosti? Psi jsou skvělými společníky, můžete se vždy spolehnout na jejich věrnost. Zdá se, že dokáží rozpoznat naši náladu a jsou vždy připraveni být vedle nás a potěšit nás svým olíznutím. Budou nás milovat i když s nimi zapomeneme jít ven, či nemáme zrovna náladu je hladit.

Jsou trpěliví a nikdy neztrácí nadšení, když ho projevujeme my. Psi jsou také bezvadné ochránci, jak majetku, tak svého pána. Stačí, aby se někdo jen přiblížil k plotu a okamžitě uslyšíte jejich varovné štěkání. Milují různé hry a procházky venku. Psi jsou skvělí společníci pro děti nebo seniory.

Než si ale psa pořídíte, zjistěte, která rasa je nejlépe vychovatelná a svou povahou mírná. Například labradorský retrívr je pro děti a starší lidi perfektní. Psi nejsou tak drazí, jako některá exotická zvířata a hlavně skvěle zapadnou do vaší rodiny. Jsou dostatečně inteligentní, aby jste je lehce naučili základní povely a také vám vaši lásku stonásobně vrátí.

2. Kočky

Autor obrázku: Tomi Tapio K

Kočky jsou naopak zvířata velmi hrdá a svobodná. Pokud jim ale vytvoříte hezký domov, budou se tam ze svých toulek vracet. Kočka je známá tím, že i když se ztratí na místě vzdáleném od domova, dokáže nalézt cestu zpět. A ač jsou to zvířata samostatná, rády se mazlí, předou a hrají si. Pokud máte doma problém s hlodavci, rády  vás ho zbaví.

Kromě obyčejných koček domácích si můžete pořídit druhy exotické jako kočku egyptskou nebo kočky bez srsti.

3. Křečci

Křeček je ideální pro malé děti, aby si vytvořili vztah k zvířeti a zároveň se naučili o něj postarat.

Křečkovi stačí poměrně malá klec nebo akvárko s pilinami a úkrytem. Je ideální do malých prostor a jednoduchý na chov. Křečkové jsou všežravci a kromě směsí koupených ve specializovaných obchodech je můžete krmit zeleninou, ovocem, sušenými plody nebo oříšky. Čerstvá zelenina by neměla být nahnilá. Ve volné přírodě se také živý hmyzem. Nejčastějším druhem křečka v domácnosti je křeček zlatý neboli syrský.

4. Rybičky

Rybičky jsou také velmi oblíbenými domácími mazlíčky, i když to nejsou mazlíčci v pravém slova smyslu. Slouží spíše jako dekorace či jako koníček.

Autor obrázku: jackiembarr

Dětem udělá radost spíše jejich rozmanité barvy a druhy. Stačí si vybrat velikost akvária, zda chceme plastové čí skleněné, jaké druhy rybiček se spolu snesou, jaké rostliny se k nim hodí a zda budeme chtít, aby se rybičky rozmnožovaly. Akvárko by mělo stát na odstíněném místě, aby nám slunce nezpůsobovalo přemnožení řas.

Kamínky do akvária lze zakoupit ve specializovaných obchodech, kde vám zároveň poradí, které druhy rybiček jsou párové a které hejnové a jak se k sobě hodí. Velikost akvária se většinou udává 1cm dospělé rybky na jeden litr vody. Do akvária lze umístit i šneky nebo krevetky. K čištění vody je lepší do akvária nainstalovat čistící filtr. Neznámější druhy: neonky, pancéřníčci, sumečci, závojnatky…

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *