Středa, 7 prosince, 2022
DomůPesBischon frise

Bischon frise
Autor obrázku: Kendra Goering

Malý, přátelský pejsek s kudrnatou, sněhobílou srstí, který oddaně miluje svého páníčka. Jeho bezproblémová a mírumilovná povaha z něj dělá ideálního pejska do rodiny. Navíc nelíná, takže se skvěle hodí i k alergikům. Jedná se o společenské plemeno, které Vám bude dělat rádo společnost kdekoliv a kdykoliv, naopak nesnáší samotu a čas, kdy je od svého pána odloučen. Rád si hraje ať už s hračkami anebo s jinými zvířaty. Nejedná se o uštěkané plemeno, ale má vyvinutý hlídací pud, takže se v případě pocitu nejistoty vždy ozve. Bischon není postelový pejsek, je aktivní a plný temperamentu, miluje výlety a dlouhé procházky.

Historie

První zmínky jsou z období středověku z území Francie a Itálie, kde byl oblíbencem královských rodin. Postupně se dostal i na území Řecka. V 19 století byla rasa Bischon frise oficiálně uznána za čistokrevnou.

Popis

Barva – bílá srst (u štěňat může mít nádech do hněda nebo do meruňkova) – kůže je růžová s viditelnými, tmavými pigmentovými skvrnami.

Výška – kohoutková výška by neměla překročit 30 cm. Menší rozměr je výhodou.

Stavba těla – svalnaté nohy, krk i záda.

Rty, nos a oči – tmavé, většinou černé barvy. Oči jsou bez viditelného bělma.

Srst – jemná vlnitá srst bílé barvy, dosahuje délky 7-10 cm.

Povaha – skvělý přítel a společník. Energický a hravý. Inteligentní a učenlivý. Přátelský ke zvířatům i lidem.

Průměrný věk dožití – 12-14 let

Péče

Je nutné dbát pravidelně a často o srst. Vhodné je každodenní kartáčování a prostříhávání 1x za 3 měsíce. Při zanedbání péče může mít srst sklony k plstnatosti. Důležité je zastřihování chloupků kolem očí, pokud chlupy zasahují do očí, vytváří se pak kolem nich a v koutcích nežádoucí hnědé zbarvení. Zastřihávaní drápků 1x za 2-3 měsíce. Koupání můžeme provádět každé dva měsíce ale jen za použití kvalitní psí kosmetiky.

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Rate this post