Neděle, 1 října, 2023
DomůKočkaPejsek a kočička

Pejsek a kočička

Pejsek a kočička

Autor obrázku: normanack

Nikdo nechce zůstat doma sám, a proto si mnozí pořídí aspoň nějaké zvířátko. Nejčastějšími společníky v domácnosti bývají právě pejsek či kočička.

Pejsek nebo kočička?

Pejsek a kočička jsou zvířata, která se s člověkem rádi tulí, jsou šťastní z jejich přítomnosti a ještě víc za jejich pohlazení. Psů i koček je velký výběr, pokud jde o výběr psů, tak si lidé vybírají většinou menší plemena, protože je mohou mít vevnitř v domě. A také si lidé častěji vybírají právě psy, protože je vidí jako hlídače.

Mohou být pejsek a kočička spolu?

Jsou lidé, kteří si pořizují pejska i kočičku dohromady. V takovém případě jde o plemeno a rasu kočky, protože některé se společně nesnesou. Na takové informace je nelepší zeptat se buďto ve zverimexu anebo přímo u nějakého specialisty, popřípadě veterináře. A samozřejmě, že záleží i na tom, v jakém věku zvířete si jej pořídíte. Pokud máte štěně a kotě, které jsou spolu od malička a vyrůstají vedle sebe po celou dobu, tak by neměl být problém v jejich soužití. Naopak, když máte doma psa a později si přikoupíte kočku nebo naopak, tak ti dva se cítí jako rivalové a často mezi sebou bojují o vaši přízeň.

Pejsek a kočička – radosti nebo starosti?

Mnozí si myslí, že když si domů pořídí pejska a kočičku, tak si budou užívat radost z nového příkrutků, ale často si neuvědomují, že k těmto tvorům mají jisté závazky. Protože je třeba se o každé zvíře starat, musí být krmeno správným krmivem, musí chodit na záchod, tak jako lidé. A pokud svého mazlíčka nenaučíte chodit na jedno místo (písek), tak s nimi musíte chodit ven. Je jisté, že zvířata ani tak nemohou zůstat celý den zavřeni v domě, a proto je důležité s nimi chodit na procházky a podobně.

Jak vybrat správného pejska či kočičku?

Jak už bylo zmíněno, tak je mnoho plemen psů a koček. A někdy je poměrně složité vybrat si to správné. Musíte zvážit to, kolik času můžete s daným zvířetem strávit, protože jsou plemena, která jsou rychle učenlivá a taková klidná, ale naopak můžete koupit i plemeno, které je divoké a potřebuje vaši toleranci. Takže si s výběrem nechte poradit.

Znáte to „pes je nelepší přítel.“ Ano, protože i když uteče, tak se k vám vždy vrátí. Když potřebujete, můžete se mu vyzpovídat, aniž by to někomu vyzradil. A před zlými lidmi vás bude chránit štěkotem. Je to kamarád, na kterého se můžete spolehnout, protože on vás nikdy nezradí.

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular