Pejsek a kočička

Pejsek a kočička

Autor obrázku: normanack

Nikdo nechce zůstat doma sám, a proto si mnozí pořídí aspoň nějaké zvířátko. Nejčastějšími společníky v domácnosti bývají právě pejsek či kočička.

Pejsek nebo kočička?

Pejsek a kočička jsou zvířata, která se s člověkem rádi tulí, jsou šťastní z jejich přítomnosti a ještě víc za jejich pohlazení. Psů i koček je velký výběr, pokud jde o výběr psů, tak si lidé vybírají většinou menší plemena, protože je mohou mít vevnitř v domě. A také si lidé častěji vybírají právě psy, protože je vidí jako hlídače.

Mohou být pejsek a kočička spolu?

Jsou lidé, kteří si pořizují pejska i kočičku dohromady. V takovém případě jde o plemeno a rasu kočky, protože některé se společně nesnesou. Na takové informace je nelepší zeptat se buďto ve zverimexu anebo přímo u nějakého specialisty, popřípadě veterináře. A samozřejmě, že záleží i na tom, v jakém věku zvířete si jej pořídíte. Pokud máte štěně a kotě, které jsou spolu od malička a vyrůstají vedle sebe po celou dobu, tak by neměl být problém v jejich soužití. Naopak, když máte doma psa a později si přikoupíte kočku nebo naopak, tak ti dva se cítí jako rivalové a často mezi sebou bojují o vaši přízeň.

Pejsek a kočička – radosti nebo starosti?

Mnozí si myslí, že když si domů pořídí pejska a kočičku, tak si budou užívat radost z nového příkrutků, ale často si neuvědomují, že k těmto tvorům mají jisté závazky. Protože je třeba se o každé zvíře starat, musí být krmeno správným krmivem, musí chodit na záchod, tak jako lidé. A pokud svého mazlíčka nenaučíte chodit na jedno místo (písek), tak s nimi musíte chodit ven. Je jisté, že zvířata ani tak nemohou zůstat celý den zavřeni v domě, a proto je důležité s nimi chodit na procházky a podobně.

Jak vybrat správného pejska či kočičku?

Jak už bylo zmíněno, tak je mnoho plemen psů a koček. A někdy je poměrně složité vybrat si to správné. Musíte zvážit to, kolik času můžete s daným zvířetem strávit, protože jsou plemena, která jsou rychle učenlivá a taková klidná, ale naopak můžete koupit i plemeno, které je divoké a potřebuje vaši toleranci. Takže si s výběrem nechte poradit.

Znáte to „pes je nelepší přítel.“ Ano, protože i když uteče, tak se k vám vždy vrátí. Když potřebujete, můžete se mu vyzpovídat, aniž by to někomu vyzradil. A před zlými lidmi vás bude chránit štěkotem. Je to kamarád, na kterého se můžete spolehnout, protože on vás nikdy nezradí.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *