Středa, 7 prosince, 2022
DomůKočka5 pravidel výběru krmiva pro psa nebo kočku

5 pravidel výběru krmiva pro psa nebo kočku

5 pravidel výběru krmiva pro psa nebo kočku

Zvířata mají velmi citlivé trávicí ústrojí, v žádném případě je nesmíte krmit zbytky od vašeho stolu. Pokud jim chcete zajistit kvalitní a spokojený život, je třeba začít u stravy. Držte se při výběru krmiva 5 pravidel a budete mít jistotu, že pokaždé vyberete nejlepší granule pro psy a kočky.arden grange cat-316x280

  1. Kontroluji složení

Při výběru krmiva se v žádném případě nesmíte řídit cenou. Je nutné si přečíst složení! Kvalitní krmiva pro kočky a psy poznáte snadno: Obsahují více než 50 % masa, zeleninu, ovoce a vlákninu. Naopak ukazatelem nižší kvality je obsah moučky či sóji.

  1. Myslím na prostředí

Jiné granule je třeba koupit pro zvířata, která s vámi žijí výhradně doma. Jiné krmivo potřebuje pes, který celý den hlídá zahradu. Zvířata, která mají více pohybu, potřebují granule s vyšší výživovou hodnotou. Prodávají se například i kvalitní granule pro obézní psy nebo kočky.

  1. Zvažuji věk

Stejně jako u lidí se u zvířat postupem času mění potřeby na složení potravy. Jiné granule jsou určeny pro štěňata, jiné pro psy v aktivním věku, úplně jiné zase pro psí seniory. Stejně to platí u koček.

  1. Snažím se o zpestření

Granule nabízí dostatečnou výživu, ale jejich chuť je pro zvířata stále stejná. Správný chovatel alespoň jednou za týden svému čtyřnohému kamarádovi stravu zpestří. Psa i kočku potěšíte například sušeným masem či jiným pamlskem.

  1. Krmím správně

U výběru krmiva to začíná. Pes i kočka musí dostávat jen přiměřené množství potravy. Jak správně krmit psa? Nejlepší je, když se poradíte s veterinářem. Doporučené dávkování najdete v popisu každých granulí. Nikdy doporučenou krmnou dávku nepřekračuje, byl by to počátek obezity a zažívacích problémů zvířete.

Pokud se budete těmito pravidly držet, neuděláte při výběru chybu. Na závěr tu máme tip na obchod www.mujmazlik.cz. Specializuje se na špičkové granule pro psy i kočky. Pestrá nabídka zahrnuje krmivo, pamlsky i další potřeby pro chovatele za rozumné ceny.

Rate this post
Předchozí článekKrmivo pro kočky
Další článekŽako Šedý
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Rate this post