Modrá ruská kočka

Modrá ruská kočka

Již ve starověkém Egyptě byly kočky důležitým symbolem, který pro zdejší obyvatel mnoho zajímal. Kočky mohou být věrnými přítelkyněmi a také hravým mazlíčkem do rodiny. Pokud chcete mít doma důležité zvířátko, tak právě modrá ruská kočka je vzhledem velice podobná té, která bývá s Egyptem spojována.

Je modrá kočka britská anebo ruská?

Mnozí z vás znají modrou britskou kočku a často si myslí, že se jedná o stejné plemeno. Avšak když dáte tyto dvě kočky vedle sebe, tak na první pohled poznáte, že jsou úplně jiné. Ruská modrá kočka má klínovitý tvar hlavy, laicky můžeme říct, že má vyrýsované tvary do tvaru trojúhelníku. Jsou podobné možná tak barvou srsti a také tím, že obě jsou to krásná plemena, která často končí na výstavách a různých soutěží, avšak jinak toho moc společného nemají.

Proč právě modrá ruská kočka?

Toto plemeno je nejen krásné, ale také velice inteligentní, takže se sama kočka naučí jisté dovednosti, jako je otevírání dveří. Kromě toho je velice věrná svému mazlíčkovi a také přítulná. Avšak pokud se za vámi přijde přitulit, tak jí nesmíte odbýt, protože zase rychle o její přízeň přijdete, protože modrá ruská kočka i od vás očekává stoprocentní věrnost. Je velice živá a zvědavá, ale stejně jako všechna plemena koček, i tato si ráda pospí, když jdete do práce či do školy. Jedinou její chybou pro společenský život je to, že nemá ráda návštěvy, avšak pokud je u nás návštěva po několikáté a kočka si jí již pamatuje, tak z nich taky budou kamarádky.

Pro koho je toto plemeno vhodné?

Je dobré i pro rodinu, avšak s tím, že se členové rodiny spokojí, že se kočka zamiluje do jednoho nebo dvou členů rodiny více, než do toho zbytku. Samozřejmě, že toto plemeno je vhodné pro milovníky koček s charakterem anebo pro ty, kteří chtějí své mazlíčky provázet po výstavách či soutěžích. A pokud máte někde osamělou babičku, které chcete dopřát trochu společenského života, rozhodně není na škodu, když jí koupíte tohoto velice věrného domácího mazlíčka. Nejen, že nebude babička sama, ale dostane přítele, který se rád přitulí a rozhodně od ní nebude utíkat.

Jak se o tuto kočičku postarat?

Velkou výhodou a právě proto vhodným dárkem pro babičky je jejich nenáročnost, protože o modrou ruskou kočku se nemusíte moc starat. Stačí, když jí budete dávat pravidelně čistou vodu a něco k snědku. Avšak je to kočka do bytu či domu, protože je zvyklá na teplo, takže by venku moc dlouho nevydržela.  Výhodou je také to, že přestože má krásný kožíšek, tak o něj nemusíte více pečovat. Někteří dokonce tvrdí, že čím méně se kožich kartáčuje, tím má krásnější vzhled.

 

Modrá ruská kočka je krásná a nenáročná přítelkyně, která může rozveselit každou domácnost či jen potěšit například vaši babičku.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *