Čtvrtek, 8 června, 2023
DomůPesKrmivo pro psy - 2. část

Krmivo pro psy – 2. část

Krmivo pro psy – 2. část

Po první části článku o krmivu pro psy, je tady druhá část.

pzbasnik / Pixabay
  • PES DOSPĚLÝ

malé rasy (do 10kg) dospělost, zralost od 1. – 7./8. roku života

střední rasy (11-25 kg) dospělost, zralost od 1. – 7. roku života

velké rasy (26-44 kg) dospělost, zralost od 1,5 – 6. roku života

obrovské plemena (přes 45 kg) dospělost, zralost od 2 – 5/6 roku života

V tomhle období psího života je důležité přejít na jiné složení krmiva, již pro dospělé aktivní pejsky. Jak jsme si psali, vždy je potřeba něčeho méně, něčeho více, ale v podstatě platí pořád stejná pravidla, jako při výběru krmiva pro štěňata. Vyvážená a plnohodnotná strava.

  • PES SENIOR

malé rasy (do 10kg) nastupující stáří od 7./8. roku života

střední rasy (11-25 kg) nastupující stáří od 7. roku života

velké rasy (26-44 kg) nastupující stáří od 6. roku života

obrovské plemena (přes 45 kg) nastupující stáří od 5./6. roku života

V tomhle období psího života, je důležité krmení změnit z následujícího důvodu. Náš pejsek, už nevyvíjí tolik aktivity, spíše polehává, odpočívá a nespotřebovává tolik energie. Není tedy potřeba tolik přijímat. Laicky řečeno, krmivo pro seniory je odlehčené a snaží se nám regulovat, udržovat váhu/hmotnost našeho psa. Pokud je váš pejsek i v „pokročilém věku“ (dle tabulky výše) aktivní, není potřeba ještě nutně krmení měnit. Můžete klidně rok, dva později přejít na jinou stravu. Opravdu záleží na aktivitě, každého psího jedince.

A ještě něco! Jak stravu měníme, aby ji náš „psí miláček“ co nejrychleji a nejlépe přijal? Nejlépe pomalu. Když budete přecházet na jiné krmení, přimíchávejte v malých dávkách nové krmivo k starému a poměr zvyšujte. Tak plynule přejdete na nové krmivo, aniž by váš pejsek měl například nějaké zažívací potíže. Rychlá změna může vést právě k těmto problémům. Proto se vyhýbejte častému měnění krmiva, spíše se snažte něčím zpestřit, jak už jsme si napsali (masíčko, mrkvička…). Tak tedy šťastný, zdraví růst a bon appetit J

autorem článku je Michelle Kraus

Příště, jak naučíme pejska rychle čistotě, abychom si udrželi čistý a pěkný domov. Žádné nežádoucí loužičky, uvidíte, jak to může rychle všechno fungovat, podle vašich představ.

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular