Středa, 7 června, 2023
DomůKočkaKlíšťata se probouzí

Klíšťata se probouzí

Příroda se začíná probouzet po letošní velmi mírné zimě. Sněžilo snad jen na horách a o nějakých, byť jen malých mrazech nemůže být ani řeč. Sluníčko nás láká k procházkám na čerstvém vzduchu, a zvláště pokud máme domácí mazlíčky, nemůžeme se tohoto období dočkat. Vše vypadá idylicky, ale ve voňavé trávě číhá nebezpečí a nezáleží, jestli jsme na zahradě, v parku nebo v lese. Klíšťata číhají všude. V srsti našeho psího nebo kočičího přítele se může tento parazit ukrývat zcela nenápadně a následky mohou být katastrofální. Těchto malých tvorů bychom se ale měli obávat proto, že mohou přenášet nebezpečné nemoci jako klíšťovou encefalitidu, lymskou boreliózu, anaplazmózu a jiné.

Abychom se vyhnuli těmto strašákům, je ideální použít pro naše pejsky a kočičky takový prostředek, který je spolehlivě ochrání nejen proti klíšťatům, ale i blechám i všenkám. Pomoci nám dokáže přípravek FYPRYST/FYPRYST COMBO, který zaručuje dlouhodobou ochranu proti parazitům u psů i koček.

K dostání je bez lékařského předpisu u vašeho veterináře, v lékárně nebo ve specializovaných obchodech pro domácí mazlíčky.

Každé balení obsahuje pipetu s účinným roztokem, jehož aplikace je snadná. Stačí vyjmout pipetu z ochranného sáčku, sejmout čepičku, opačným koncem nasadit na pipetu a promáčknout tak její plombu. Pak už jen stačí rozhrnout zvířecí srst v oblasti za krkem, přiložit pipetu a vyprázdnit její obsah na kůži našeho chlupatého mazlíčka.

Účinnost preparátu FYPRYST/FYPRYST COMBO S, M, L, XL přetrvává proti klíšťatům po dobu až 4 týdnů a proti napadení blechami až po dobu 8 týdnů v závislosti na síle zamoření prostředí. Blechy jsou usmrceny během 24 hodin po napadení. Klíšťata jsou zpravidla usmrcena a odpadnou z hostitele během 24 až 48 hodin po napadení, aniž by se nasála krve.

 

Více informací naleznete na www.fypryst.cz

Rate this post
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular